Szukaj

Sposób na największą plagę polskich pracodawców i pracowników

Podziel się
Komentarze0

Firma Zdrowe Stawy rusza do walki z największą bolączką Polaków - czyli zwyrodnieniami stawów. Z informacji ujawnionych niedawno przez ZUS wynika, że aż 12 procent zwolnień lekarskich w Polsce to efekt chorób kości i stawów.


W krajach azjatyckich na artrozę, czyli postępujące zużycie tkanek stawów cierpi aż 25 proc. populacji mieszkańców. Jest to związane z nowoczesnym stylem życia Azjatów, jedzeniem dużej liczby mięsnych potraw i małą ilością ruchu. Europejska "norma", w którj mieści się także Polska, to 12-15 proc. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które opublikował niedawno dziennik "Rzeczpospolita", aż 12 procent zwolnień lekarskich związanych jest z chorobami kości i stawów.

- Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę całe społeczeństwo, ludzi aktywnych zawodowo i seniorów, problem jest o wiele szerszy - mówi Jarosław Stefańczyk, Prezes Zarządu spółki Zdrowe Stawy, wprowadzającej właśnie na polski rynek Hyalutidin HC Aktiv suplement diety - preparat, który może zmienić te niepokojące statystyki.

- Zdecydowaliśmy się nawiązać kontakt z niemieckim producentem i rozpocząć współpracę także w Polsce. Preparat jest już dostępny w sprzedaży on-line, a obecnie prowadzimy rozmowy z największymi hurtowniami farmaceutycznymi i sieciami aptek w Polsce na temat jego dystrybucji -- mówi Stefańczyk.W połowie czerwca 2011 r. Hyalutidin HC Aktiv został zgłoszony do Głównego Inspektoratu Sanitarnego jako suplement diety. Zdrowe Stawy chcą jednak dodatkowo pozyskać opinie o efektach jego stosowania wśród polskich specjalistów ortopedów, z którymi firma systematycznie nawiązuje współpracę.Firmie udało się już pozyskać pierwsze opinie polskich pacjentów, dzięki współpracy z dr. Tomaszem Światłowskim z warszawskiego CMS (Centrum Medycyny Sportowej).

- Przez miesiąc Hyalutidin HC Activ przyjmowała trójka moich pacjentów. 54-letnia instruktorka fitness, z dolegliwościami kręgosłupa, barku i kolan o umiarkowanym nasileniu, pół roku po zażywaniu preparatu deklaruje, że nie odczuwa dolegliwości w tych stawach. 57-letni absolwent AWF, czynny sportowo (rekreacyjnie), ze zmianami zwyrodnieniowymi obu kolan w stadium zaawansowanym, zauważył po miesiącu kuracji zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę ruchomości i poprawę funkcji. Podobną opinię przekazała mi 25-letnia studentka, która po poważnym urazie kolana przeszła trzy operacje -- mówi dr Tomasz Światłowski.

Rewolucyjne połączenie HCK

Sekret Hyalutidinu HC Activ, którego "ojcem" jest niemiecki naukowiec Nills Dusek, to unikatowa, opatentowana receptura połączenia kwasu hialuronowego i chondroityny (HCK) -głównych składników chrząstki stawowej. Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych materiałów budowlanych mazi wewnątrzstawowej, którego podawanie chroni stawy i odbudowuje chrząstki. Osiągnięcie dr. Duska polega na wprowadzeniu dwóch rewolucyjnych innowacji: podaniu stawom "zastrzyku bez ukucia", tzn. związku HCK w postaci syropu poprzez układ trawienny, krwioobieg, w dodatku w taki sposób, że do stawów dostaje się go ponad 90 proc. Druga innowacja polega na tym, że stworzony przez niego kompleks HCK pozwala na odtwarzanie się cząsteczek kwasu hialuronowego, co wpływa na odradzanie się mazi stawowej.-


Preparat opracowałem początkowo na potrzeby... koni cierpiących na dysfunkcję stawów. Podawanie zastrzyków koniom w stawy wiązało się z dużym ryzykiem, bo musiały one być podawane w pozycji stojącej. W takiej sytuacji o wiele trudniej bezpiecznie wkłuć się w odpowiednie miejsce -- opowiada dr Dusek. - Okazało się, że po zaaplikowaniu "wynalazku" ze składem HCK konie cierpiące na poważne problemy ze stawami, które wcześniej nierzadko musiały zostać uśpione, już po dwóch, trzech miesiącach mogły wrócić na tor wyścigowy -- dodaje. Zachwycony takimi wynikami naukowiec opracował podobny preparat dla ludzi, który wszedł na rynek w 2002 roku. W 2007 rozpoczął się jego export. Dziś kupują go osoby cierpiące na bóle zwyrodnieniowe i zapalenia stawów w 28 krajach świata, m.in. w Belgii, Bułgarii, Czechach, Emiratach Arabskich, Filipinach, Finlandii, Holandii, Kambodży, Kolumbii, Korei Południowej, Laosie, Libanie, Malezji, Niemczech, Rosji, Singapurze, Słowacji, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji, na Węgrzech, w Wietnamie, Włoszech i krajach Afryki Południowej.

Zapalenie stawów -- choroba cywilizacyjna


W przeszłości zapalenie stawów było postrzegane jako choroba osób starszych - w literaturze naukowej podaje się, że już w czterdziestym roku życia tworzenie kwasu hialuronowego w chondrocytach jest obniżone o połowę, a w sześćdziesiątym roku życia jest to tylko 10 procent w porównaniu z młodą i zdrową osobą. Dziś wiemy, że proces starzenia to tylko jeden z powodów powstawania tego schorzenia. Do równie ważnych przyczyn zaliczamy przeciążania stawów poprzez jednostronne obciążenie ciała i na skutek uprawiania sportu, złe ustawienie kości po wypadkach lub operacjach, nieprawidłowe położenie stawów od urodzenia (nogi w kształcie "X" lub "O"), wadliwa ruchliwość, czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne i metaboliczne, zła i niezrównoważona dieta. Na skutki artrozy bardziej narażone są kobiety.Prawie połowa wszystkich ludzi powyżej 50-tego roku życia, którzy mieszkają w krajach uprzemysłowionych ma stawy dotknięte zwyrodnieniami. Do zmian w mazi stawowej może doprowadzić również obciążenie psychiczne: stres i depresja. Istotnym czynnikiem ryzyka jest też nadwaga, która powoduje nadmierne przeciążenia stawów. Brak ruchu, może powodować niewydolność metabolizmu w stawach, co z kolei może przyczynić się do powstania ich zapalenia. Do tej pory cierpiący na zapalenia stawów mogli korzystać głównie z tabletek i proszków, które wchłaniają się zaledwie w 7-9 proc., co znacznie wydłuża czas i koszty kuracji, lub bolesnych i kosztownych zastrzyków aplikowanych bezpośrednio do stawu.

Dla sportowców, aktywnych zawodowo i seniorów

Hyalutidin HC Activ może więc być następcą bolesnych i kosztownych zastrzyków, które są aplikowane w celu dodania samego kwasu hialuronowego bezpośrednio do uszkodzonych stawów. Preparat zawiera aż 1500,0 mg HCK w 100 ml, tzn. 15 tys. mg w miesięcznej dawce. Płynna forma preparatu pozwala na szybką absorbcję do miejsc, które wskazują niedobory, co powoduje wchłonięcie ponad 90 proc. HCK do organizmu człowieka. Jedno opakowanie, czyli miesięczna porcja Hyalutidinu HC Activ, zawiera komplex HCK, który przy standartowym obciążeniu stawów umożliwi prawidłowe funkcjonowanie organizmu przez cały rok. W Polsce miesięczna porcja preparatu kosztuje nieco ponad 600 zł. Produkt jest bezpieczny dla diabetyków, a jego skuteczność została przebadana w Niemczech według kwestionariusza WOMAC (Western Ontario and Mac Master Universities).

Korzystanie z preparatu zaleca się szczególnie sportowcom - w celu wzmocnienia stawów przed sezonem i ich regeneracji po sezonie. Składniki zawarte w preparacie nie mają wpływu na testy antydopingowe.Jego odbiorcami na całym świecie są także osoby czynne zawodowo, których aparat ruchowy narażony jest na nadmierne obciążenia, oraz osoby starsze cierpiące na choroby zwyrodnieniowe stawów. Preparat pomaga też pacjentom, którzy przechodzą rehabilitację po operacjach i urazach stawów. Na niemieckim rynku produkt pod nazwą ArtroSedam sprzedaje światowy koncern farmaceutyczny Astellas Pharma Inc..

Więcej o preparacie Hyalutidin HV Activ i firmie Zdrowe Stawy można dowiedzieć się na stronie internetowej www.zapaleniestawow.eu/

Komentarze do: Sposób na największą plagę polskich pracodawców i pracowników

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz