Szukaj

Spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem

Odpowiedz w wątku
doremi<
doremi< 01-03-2016 11:14

Po RM kręgosłupa w opisie mam m.in. spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem. Czy ktoś byłby taki miły i wyjaśnił mi o co chodzi? :/

runner95
runner95 07-04-2016 14:00

Lordoza to wybrzuszenie kręgosłupa do przodu. A wybrzuszenie do tyłu to kifoza. Naturalnie lordozy występują na odcinku lędźwiowym i szyjnym, a na odcinku piersiowym mamy kifozę. Kręgosłup nie jest prostą linią i przypomina wielką literę "S". Spłycenie lordozy szyjnej oznacza, że kręgosłup nie jest wygięty wystarczająco mocno. A kyfotyczne ustawienie, świadczy o wygięciu w odwrotnym kierunku.

freshplum
freshplum 31-05-2016 11:59

Spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem oznacza, ze po prostu tak gdzie powinno być naturalne przegięcie Ty go nie masz. Na pewno związane jest to z wadą postawy. Aby pogłębić lordozę szyjną, najłatwiejszym ćwiczeniem jest mocne "wyciąganie" głowy przed siebie. Spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem to dość powszechny problem młodych ludzi, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze. Grozi to garbem poniżej karku! Więc polecam zacząć ćwiczenia jak najszybciej.

longsen
longsen 11-07-2016 09:48

Kręgosłup w odcinku szyjnym powinien mieć naturalne przegięcie, a spłycenie lordozy szyjnej oznacza brak tego łuku. Może być to wynikiem czasowego przeciążenia. Spłycenie lordozy szyjnej nie jest jednostką chorobową, jest to odruchowa reakcja na ból. Kyfotyczne ustawienie, związane jest również z przegięciem w odcinku szyjnym. Tu chodzi o przegięcie w kształcie litery C. Spłycenie lordozy z kyfotycznym ostawieniem, nie jest niczym groźnym, jeśli działa się na to odpowiednimi metodami. Masaże, maści leki. Po niedługim czasie powinno być lepiej.

truski
truski 11-07-2016 16:05

Najwyraźniej masz nabyta wadę postawy. Nie jesteś jedyny, ponieważ na spłycenie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem, cierpi coraz więcej młodych ludzi. A wszystko to za sprawą spędzania godzin przy komputerze. Kyfotyczne ustawienie związane jest z ciągłym garbieniem się. Na szczęście jest możliwość poprawienia tej wady poprzez ćwiczenia. Najlepiej z ustaleniem ćwiczeń odpowiednich dla osób ze spłyceniem lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem udać się do fizjoterapeuty.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Gdy boli kręgosłup..."