Szukaj

Rośliny poprawiają skuteczność chemioterapii

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy pracujący w Zakładzie Badania Żywności zbadali związki roślinne identyfikowane w marchwi i pietruszce. Które, jak się okazało, mogą znacząco i efektywnie wspierać zabiegi chemioterapii.

Badaczom z Zakładu Badania Żywności towarzyszą naukowcy z Uniwersytetu w Auckland a także pracownicy Narodowego Instytutu w Holandii. Zespół przebadał rośliny i wyodrębnił ich specyficzne związki, które poddano kolejnym analizom.

Według ich doniesień związki te mogą być odpowiedzialne za hamowanie transportu w organizmie. Pomagają również regulować, które związki są wchłaniane do organizmu, a które ostatecznie przejmują komórki. Bardzo podobne mechanizmy transportowe zakłóca rakowi chemioterapia.

Dogłębna analiza tychże związków pozwoliła na wysnucie wniosków, iż związki jak na przykład falcarinol, który znajduje się w marchwi i pietruszce może znacznie zwiększyć dostarczanie organizmowi związków leczniczych, które mogą zwalczać na przykład raka piersi. Ważna jest zwłaszcza ochrona białek, które najczęściej potrzebują chemioterapii, by obronić się przed tkankami nowotworowymi.

Badania te stały się matrycą do możliwości analizy i odkrywania nowych metod i technik  wchłaniania konkretnych związków chemicznych i naturalnych przez organizm.

Pozwoliły też na spojrzenie na żywność, dietę jako na metodę, która w tradycyjny sposób polepszy zdrowie pacjentów.

Wyniki opublikowano w Europejskim Dzienniku Farmakologii.

Komentarze do: Rośliny poprawiają skuteczność chemioterapii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz