Szukaj

"Leczące podróże"

Podziel się
Komentarze0

Wedle najnowszego sondażu przeprowadzonego w 24 krajach, prawie jedna trzecia przebadanych osób przyznała, że jest zainteresowana podróżami w celach leczniczych. Wśród najczęściej wybieranych przez 18,731 ankietowanych rozwiązań znalazły się głównie wyjazdy za granicę, gdzie za dużo niższe ceny można skorzystać z usług dentystycznych. Co więcej, aż 18% przebadanych przyznało, że rozważa taki wyjazd.Wśród narodów najbardziej otwartych na zagraniczne terapie znajdują się Polacy, Rosjanie, Meksykanie, Hindusi oraz Indonezyjczycy.

Korzystniejsze warunki ekonomiczne oraz przekonanie, wedle którego wszędzie jest lepiej niż w domu, sprawiają, że są oni zainteresowani wszelkimi rodzajami leczenia, zaczynając od chirurgii plastycznej aż do zabiegów ratujących życie.

Aż 31% ankietowanych ze wszystkich krajów biorących udział w badaniu zadeklarowało, że na pewno uda się za granicę do dentysty. Najbardziej zadziwiające były wyniki sondażu w krajach wysokorozwiniętych takich jak Włochy, gdzie 66% osób powiedziało, że poważnie rozważa turystykę medyczną.


Tuż za Włochami znalazły się Niemcy z wynikiem 48%, następnie Kanada - 41% oraz Stany Zjednoczone - z 38 procentami.

Inne badania przeprowadzane przez Disease Control and Prevention wykazały, że w USA każdego roku 60-750 tysięcy obywateli wyjeżdża za granicę w celach leczniczych. Ponadto, pozwoliły one stwierdzić, że osoby poniżej 35 roku życia częściej decydują się na takie wyjazdy niż ludzie w przedziale 50-64 lat.

Najwięcej osób chętnych na wyjazdy medyczne było w Indiach, aż 86%. Nie gorsze były również Chiny, gdzie aż 77% badanych rozważa taką podróż.

Komentarze do: "Leczące podróże"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz