Szukaj

Przyczyny refluksu żołądkowo-przełykowego

Podziel się
Komentarze0

Pieczenie w żołądku, kwasowość, zgaga, to są właśnie pierwsze objawy bardzo powszechnego zaburzenia, czyli refluksu żołądkowo jelitowego. Miliony ludzi jest nim dotkniętych, przynajmniej raz w miesiącu. Pojawia się pytanie, co powoduje powstanie tej przypadlości?Kwasowość, która atakuje przełyk


Objawy te pojawiają się w rzeczywistości w momencie, kiedy kwas produkowany przez żołądek - który pozwala na trawienie jedzenia - wznosi się do przełyku. Ściany przełyku nie znoszą tej kwasowości, a więc wywołuje ona te wszystkie bóle idące od żołądka w kierunku klatki piersiowej z, czasami, uczuciem kwaśności w ustach.


Jedzenie może być przyczyną


To palenie w żołądku może naprawdę pogorszyć jakość życia, podkreśla pani Martine Baugarten, farmaceutka z Cote-d’Or. Ale zanim zaczniemy zażywać jakiekolwiek leki, specjalistka doradza posługiwanie się zdrowym rozsądkiem. Na przykład, należy unikać zbyt szybkiego kładzenia się po posiłku albo pochylania się do przodu. Ściska to bowiem żołądek, wyjaśnia farmaceutka. Dotyczy to również zbyt ciasnych ubrań.

Należy także zidentyfikować produkty spożywcze, które mogą wywoływać te zaburzenia: tłuszcze, przyprawy albo alkohol. Ale mogą być też i inne. Jeśli chodzi o tych, którzy cierpią z powodu refluksu także nocą, doradza im się unieść głowę łóżka. W ten sposób będą mogli przyjąć pozycję mniej leżącą.

Komentarze do: Przyczyny refluksu żołądkowo-przełykowego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz