Szukaj

Produkty poppers, jakie są zagrożenia?

Podziel się
Komentarze0

Po pierwsze, zaburzenia widzenia. Od dłuższego już czasu namnażają się apele o ostrożność i czujność odnośnie ryzyka związanego z produktami poppers. W październiku 2010 roku, pewne badanie zrealizowane pod egidą francuskiego instytutu INSERM, wykazało, że poppers mogą być przyczną długiej utraty wzroku.Wraz z zaburzeniami, które mogą być związane ze zwyrodnieniem komórek fotoreceptorowych siatkówki, w centrum plamki żółtej oka.

Po drugie, zatrucia.

Redaktorzy francuskiego przeglądu Prescrire sporządzają bilans danych z centrów nadzoru toksykologicznego we Francji: w latach 1999-2009, centra te naliczyły 800 przypadków zatruć produktami poppers, w tym 133 zakwalifikowano jako „ciężkie”. Pięć zgonów może być powiązanych z konsumpcją tych produktów, w okresie trwania tego badania.


Po trzecie, methemoglobinemia.

Najbardziej niepokojące doniesienia dotyczą przede wszystkim przypadków methemoglobinemii, czyli dolegliwości spowodowanej przez spadek zdolności krwi do transportowania tlenu. Jedną z najpowszechniejszych przyczyn tej dolegliwości jest konsumpcja nitratów w wodzie z napojów.

Zaobserwowano również przypadki śpiączki, syndromu zapaści oddechowej oraz cyjanozy (sinicy, sinienie skóry spowodowane odtlenieniem krwi).

Komentarze do: Produkty poppers, jakie są zagrożenia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz