Szukaj

Próchnica i zdrowie serca

Podziel się
Komentarze0

Można śmiało powiedzieć: zepsute zęby działają na szkodę serca. Zęby źle utrzymane, próchnica źle leczona... mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Wliczając w to także, bardzo często, zaburzenia na poziomie serca oraz układu krążenia.


Zła higiena jamy ustnej i zębów, nadmierne spożycie cukru i mamy zagwarantowaną próchnicę. Dla niektórych ludzi wiertło dentystyczne i wyrwanie zęba to synonimy dentysty, dlatego też wizyty często są odkładane w nieskończoność. Ale, czas tutaj w niczym nie pomaga. Po zniszczeniu szkliwa zębów, próchnica dociera do zębiny, później do korzenia zęba. A korzeń zęba to prawdziwa brama, przez którą bakterie przenikają do organizmu.


Od próchnicy do serca

Poprzez korzeń, zęby są połączone bezpośrednio z ogólnym układem krążenia krwi. Zarazki mogą się więc przyczepić do płytek, które są odpowiedzialne za koagulację. Tworzą się więc w ten sposób skrzepy krwi, które narażają nas na pojawienie się problemów kardiologicznych. W najgorszym razie grozi nam: zawał mięśnia sercowego, incydent mózgowo-naczyniowy (udar mózgu), zapalenie wsierdzia.

Dlatego też niezbędne jest tutaj małe przypomnienie: myjmy starannie zęby, trzy razy dziennie i składajmy wizytę dentyście raz w roku, w celu kontroli.



Komentarze do: Próchnica i zdrowie serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz