Szukaj

Porozmawiaj z ekspertem o problemach ze snem

Podziel się
Komentarze0

Coraz więcej Polaków ma problemy z zaśnięciem. Wielu z nas regularnie przebudza się w nocy i nie może powtórnie zapaść w sen. Lekarze alarmują, że już ponad połowa dorosłych Polaków cierpi na bezsenność. Niestety problem ten może wpływać negatywnie na nasze zdrowie.


Co zrobić, by mieć dobry, spokojny sen? Z okazji Światowego Dnia Snu, który przypada w tym roku 15 marca, zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia „Czas na spokojny sen”. Ekspert dostępny pod numerem 801 066 366 odpowie na wszelkie pytania związane ze snem.

O bezsenności mówi się wtedy, gdy pojawiają się problemy z zaśnięciem, w nocy następują kilkukrotne przerwy we śnie, a po przebudzeniu organizm nie jest wyspany i wypoczęty.

Gdy przemęczenie postępuje, a żadne metody walki z bezsennością nie przynoszą pozytywnych efektów warto porozmawiać ze specjalistą. Taką możliwość oferuje producent leku Melatonina LEK-AM, który w trosce o zdrowy i spokojny sen Polaków zaprasza osoby cierpiące na bezsenność do skorzystania z porady specjalisty.

Konsultacje telefoniczne odbywają się w następujące dni:
  • 22 marca (piątek), w godzinach 16.00-19.00
  • 26 marca (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 2 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 9 kwietnia (wtorek), w godzinach 16.00-19.00
  • 12 kwietnia (piątek), w godzinach 16.00-19.00
Pod bezpłatnym numerem telefonu: 801 066 366, na pytanie czeka lek. med. Michał Frybes, internista, endokrynolog.


O śnie na forum światowym

O problemach ze snem należy rozmawiać, gdyż konsekwencje zdrowotne bezsenności mogą prowadzić do poważnych zaburzeń psychofizycznych. Dlatego Światowa Organizacja Medycyny Snu przekonuje w tegorocznej kampanii, że zdrowy sen jest równie istotny dla dobrego rozwoju w dzieciństwie, jak i w życiu dorosłym, co zdrowe odżywianie i regularna aktywność sportowa.

Człowiek ponad 1/3 swojego życia przesypia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o właściwą higienę snu, walczyć z bezsennością, znaleźć jej źródło i wyeliminować przyczynę problemów.

Światowa Organizacja Medycyny Snu podkreśla, że brak snu, bądź zła jakość nocnego odpoczynku może wpływać na otyłość, cukrzycę bądź osłabić system odpornościowy, a nawet doprowadzić do depresji.

Bezsenność w Polsce

Z różnych badań wynika, że w Polsce problemy z bezsennością oraz zaburzenia rytmu dobowego dotyczą już nawet połowy dorosłych mieszkańców, w tym młodych, aktywnych zawodowo osób. Wiąże się to zwykle z trybem życia, jaki prowadzimy, intensywnością pracy zawodowej, stresem i brakiem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Taki styl życia prowadzi często do rozregulowania zegara biologicznego.

W grupie osób po 40. roku życia, za stan ten może odpowiadać spadek poziomu melatoniny.

Dodatkowo, na przełomie zimy i wiosny problemy ze snem może zintensyfikować przejście z czasu zimowego na letni. Nie wszyscy potrafią przyzwyczaić się do wcześniejszego wstawania. Doraźne środki nasenne pozwalają zasnąć, ale nie dają dobrej jakości snu. Rano budzimy się otępiali i nie odczuwamy całkowitej regeneracji.

Komentarze do: Porozmawiaj z ekspertem o problemach ze snem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz