Szukaj

Podaruj mamie dobre widzenie

Podziel się
Komentarze0

Twoja mama chodzi zdenerwowana, bo znowu nie zdołała zrobić zakupów? Irytuje się, bo chociaż ma swoje okulary, nie może odczytać drobnego druku na opakowaniu od przyprawy ani odpisać na smsa? Tym nagłym utrudnieniom można zaradzić, zmieniając szkła na takie, które dostosowane są do zmian zachodzących wraz z wiekiem.Mogą one pojawić się bardzo wcześnie, bo już około 40 roku życia. Jednak im osoba jest młodsza, tym trudniej jest pogodzić się jej z faktem, że problemem może być starczowzroczność. Zamiast udać się do specjalisty, szuka ona doraźnych rozwiązań w postaci „okularów do czytania” z drogerii. Nie są one jednak ani skuteczne, ani dobre dla wzroku. Przekonanie osoby w wieku „40+” do zastosowania odpowiedniej korekcji może zaoszczędzić jej niepotrzebnych frustracji.

Progresywne jak najwcześniej

Okulary progresywne są na rynku już od połowy ubiegłego wieku, ale do tej pory nie są powszechnie używane przez osoby z prezbiopią. Dzieje się tak, bo krążą o nich niepochlebne mity: że są bardzo drogie i że trudno się do nich przyzwyczaić. A to nieprawda. Można je kupić w różnych cenach, zależnie od konstrukcji. Obecnie dostępna jest cała gama okularów progresywnych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przekonywać młodych prezbiopów, by jak najwcześniej decydowali się na okulary progresywne. To tak, jak z nauką jazdy na nartach, im wcześnieji z pomocą fachowca, tym lepiej.


Dla osób, które sięgają po swoje pierwsze okulary progresywne, przygotowane są specjalne konstrukcje. W najbardziej nowoczesnych soczewkach Anateo Mio wykorzystuje się technologię biometryczną, biorąc pod uwagę parametry związane z budową anatomiczną oka oraz odległość tekstu podczas czytania. Inne modele są mniej spersonalizowane, ale wykonanie ich w najnowszych technologiach również  gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Jak przekonać?

Z reguły w przekonaniu niezdecydowanej osoby do noszenia okularów progresywnych najlepsze są argumenty odnoszące się do codziennej praktyki:
  • W okularach progresywnych mama bez problemu odczyta drobny druk na etykietach towarów i jednocześnie doskonale będzie widziała to, co leży na sklepowych półkach. Komfortowo będzie mogła prowadzić samochód i zawsze odczyta smsy, które do niej wyślesz.
  • Okulary progresywne zastępują dwie pary  szkieł (do chodzenia i do czytania). Koszty nabycia dwóch par wcale nie są niższe niż kupno jednej pary okularów progresywnych.
  • Dla osób chcących ukryć wiek, dobrym argumentem będzie to, że młodzi ludzie też noszą na stałe okulary, a ładne modele dodają im klasy. Natomiast zakładanie jednych szkieł na drugie lub noszenie ich na łańcuszku zdradza, że dana osoba z powodu wieku ma np. problemy z czytaniem.

Komentarze do: Podaruj mamie dobre widzenie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz