Szukaj

Pijące kobiety wcześniej szukają pomocy niż mężczyźni

Podziel się
Komentarze0

Kobiety nadużywające alkoholu o pięć lat wcześniej zwracają się po pomoc niż mężczyźni, jak wynika z badania opublikowanego w Alcoholism: Clinical & Experimental Research. Prace przeprowadzili amerykańscy badacze z University of Florida i Stanford University.Dr Rosemary Fama, starsza autorka badania, mówi: - Nasze badanie nie wyjaśnia dlaczego tak się dzieje, ale lekarze powinni wiedzieć, że takie zjawisko ma miejsce. Od momentu przyznania się do problemu alkoholowego kobiety potrzebują 10 lat, zanim zwrócą się o pomoc, a mężczyźni ok. 15 lat.

W omawianym badaniu naukowcy zrekrutowali 257 kobiet i 274 mężczyzn, którzy przebywali w centrum leczenia uzależnień. Poproszono ich o odpowiedź na pytania dotyczące historii picia, rodzinnej historii picia, kiedy po raz pierwszy wypili alkohol, kiedy po raz pierwszy się upili i jak długo zajęło im szukanie terapii.


Ben Lewis, jeden z autorów badania, mówi: - Pewne aspekty naszych odkryć potwierdzają, iż kobiety szybciej przechodzą kolejne fazy uzależnienia alkoholowego niż mężczyźni, a inne, co ważniejsze, zaprzeczają temu. Na przykład, odkryliśmy, że kobietom i mężczyznom zajmuje tyle samo czasu przejście z etapu wczesnego picia w ciągu dnia do etapu problemów z alkoholem. Natomiast kobiety doświadczające problemów z piciem pomocy zaczynają szukać średnio o 4 lata wcześniej.

Wcześniejsze badania sugerowały, że w alkoholizmie istnieją różnice płciowe. Na przykład, badanie z 2012 udowadniało, że uzależnienie alkoholowe jest dwa razy bardziej zabójcze pośród kobiet, w oparciu o 14-letnie obserwacje ponad 4000 ludzi.

Objawy nadmiernego picia obejmują jazdę pod wpływem alkoholu, problemy w związku związane z alkoholem, problemy z prawem z powodu picia oraz niewywiązywanie się z obowiązków z powodu picia.

Objawy alkoholizmu to nieprzerwane picie mimo problemów, które powoduje alkohol w życiu osobistym, głód alkoholowy, niezdolność do rzucenia picia.

Komentarze do: Pijące kobiety wcześniej szukają pomocy niż mężczyźni

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz