Szukaj

Pierwsza pomoc w trzecim wymiarze

Podziel się
Komentarze0

Dassault Systèmes, we współpracy z uniwersyteckim laboratorium iLUMENS, ogłasza rozpoczęcie nowego doświadczenia w 3D, poświęconego nauce gestów związanych z pierwszą pomocą. Doświadczenie to zostanie przeprowadzone on line.Jest to dobra okazja dla internautów do odkrycia, w świecie wirutalnym i w trzech wymiarach, zachowań, które sobie należy przyswoić w przypadku zawału serca u kogoś trzeciego.

Symulacja ta, nazwana poetycko Staying Alive, dostępna bezpośrednio pod adresem Stayingalive.fr, oferuje możliwość internautom, a także szerokiej publiczności takiej jak profesjonaliści od spraw zdrowia, nauczenia się gestów pierwszej pomocy w sposób prawie realistyczny.


Poprzez tę nową platformę, każdy może potrenować stosowanie właściwych gestów, mogących uratować życie, w przypadku zasłabnięcia albo zatrzymania akcji serca. Chętni będą mogli również ocenić swoje rezultaty i potrenować między przyjaciółmi, dzięki aplikacji na Facebooku.

Te realistyczne aplikacje wirtualne w 3D to coś o wiele więcej niż tak zwane "serious games". Wszyscy mogą się nauczyć, w praktyce, jak się udziela pierwszej pomocy. A dzięki temu lepiej zachować informacje.

Aplikacja Staying Alive jest pierwszą inicjatywą medyczną tego rodzaju. Jej celem jest skorzystanie z optymalnego kształcenia poprzez praktykowanie tak często, jak to możliwe, prawidłowych gestów, zanim zacznie się je stosować na prawdziwym pacjencie, wyjaśnia profesor Alexandre Mignon, anestezjolog.

Aplikacja Staying Alive jest już dostępna w sieci, pod podanym adresem.

Komentarze do: Pierwsza pomoc w trzecim wymiarze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz