Szukaj

Pestycydy przyczyną śmierci uczniów w Indiach!

Podziel się
Komentarze0

Dwa dni po skandalu na szkolnej stołówce w Gandaman, który spowodował śmierć 23 uczniów w wieku od 4 do 13 lat, lekarze informują, że znaleźli prawdopodobnego winnego: pestycyd. We wtorek po posiłku spożytym na stołówce, uczniowie doświadczyli gwałtownych konwulsji, wymiotów i skurczów żołądka. Dziesiątki z nich hospitalizowano.Wiele dzieci zmarło nawet w drodze do szpitala. Otwarto śledztwo policyjne, które koncentruje się na oleju użytym do przygotowania jedzenia w szkole.

Lekarze, którzy opiekowali się uczniami, podejrzewali skażenie posiłku pestycydami. Media doniosły, że olej mógł być przechowywany w pojemniku, w którym wcześniej były chemikalia.

Uczniowie zaczęli czuć się źle zaledwie kilka minut po zjedzeniu dania z ryżu i ziemniaków z curry. Jedna z kucharek szkolnych również trafiła do szpitala – zachorowała równie szybko co dzieci.


Lekarz z centrum szpitalnego w Patna, który przyjmował chorych, mówi: - Jak tylko dzieci przywieziono, od razu poczuliśmy ten mdlący zapach pestycydów. Zupełnie tak, jakby zapach ten wychodził z nich porami skóry. Przygotowaliśmy test na zatrucie i podziałał!

Policja bada wiele tropów, w tym ślad dyrektorki szkoły, która... uciekła.

Sujit Kumar, komisarz policji z dystryktu Chapra, mówi: - Do tej pory nikogo nie aresztowaliśmy. Czekamy na raporty z autopsji, aby móc zrekonstruować przebieg wydarzeń.

Szkoła w Gandaman w stanie Bihar, jednym z najbiedniejszych regionów Indii, oferowała darmowe posiłki w ramach programu odżywiania, który w całych Indiach pozwalał na dokarmianie ponad 120 milionów dzieci.

Komentarze do: Pestycydy przyczyną śmierci uczniów w Indiach!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz