Szukaj

Ottawa chce ułatwić zatwierdzanie nowych leków tradycyjnej medycyny chińskiej

Podziel się
Komentarze0

Kanadyjski rząd federalny ma zamiar stworzyć komisję konsultacyjną, której celem będzie szybsze zatwierdzanie tradycyjnych leków chińskich przez kanadyjską agencję zdrowia, Sante Canada.Decyzję tę wielkimi brawami powitali lekarze praktykujący medycynę chińską w Ontario. Poza tym, iż tradycyjna medycyna chińska odwołuje się do bagażu wiedzy mającej ponad trzy tysiące lat, to równocześnie polega na zastosowaniu tysięcy leków.

Natomiast, jedynie niewielka część z tych starych medykamentów została zatwierdzona również przez kanadyjską agencję zdrowia. A teraz ma się to zmienić.

Student w szkole tradycyjnej medycyny chińskiej w Toronto, Jireh Lung, wyjaśnia, iż uczy się aktualnie o lekach, których nie ma prawa użyć. Jednakże, ta sytuacja może się zmienić, jak przyznaje kanadyjska minister zdrowia, pani Leona Aglukkak.


Właśnie dzięki stworzeniu tego nowego komitetu konsultacyjnego, która na celu będzie miała przyśpieszenie zatwierdzenia produktów chińskich.

Jak uważa dyrektorka w szkole tradycyjnej medycyny chińskiej w Toronto, pani Mary Wu, zatwierdzenie tych leków pozwoli lepiej uczyć uczniów na temat tego, które z tych produktów są bezpieczne i skuteczne.

Na dzień dzisiejszy, w Kanadzie jest dozwolona sprzedaż około 1 400 tradycyjnych leków chińskich. Może się to wydawać dużą liczbą, ale kiedy dowiadujemy się, że w Chinach używa się ponad 10 000 leków tradycyjnych, to liczba kanadyjska nie robi już tak wielkiego wrażenia.

I bardzo dobrze możemy zrozumieć opinię wygłaszaną przez ucznia w szkole tradycyjnej medycyny chińskiej w Toronto, przez panią dyrektor tej szkoły, jak również przez wszystkich lekarzy praktykujących tradycyjną medycynę chińską.

Komentarze do: Ottawa chce ułatwić zatwierdzanie nowych leków tradycyjnej medycyny chińskiej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz