Szukaj

Użądlenie pszczoły: niespotykana chińska terapia

Podziel się
Komentarze0

Niektórzy chińscy pacjenci dobrowolnie pozwalają się żądlić pszczołom, aby wyleczyć bądź zapobiec ciężkim chorobom. Praktykę tę wykonuje się w ramach akupunktury. W Państwie Środka pojawia się też coraz więcej centrów specjalizujących się w tej szczególnej apiterapii, na obraz kliniki, którą stworzył Wang Menglin w Pekinie.Ten chiński akupunkturzysta przyjął już ponad 27 000 pacjentów, którzy przy każdej wizycie pozwalają się żądlić dziesiątkom pszczół.

Menglin wyjaśnia: - Pszczołę się trzyma między palcami, przyciska do danego punktu ciała i naciska jej głowę do momentu, aż wyjdzie żądło.

Pszczoły są importowane z Italii i służą do leczenia wszelkiego rodzaju patologii. Zdaniem tego specjalisty, jest to metoda tradycyjna, której skuteczność jest rzeczywista.

Mówi: - Leczyliśmy pacjentów cierpiących na zapalenie stawów i raka, z pozytywnymi rezultatami.

Jednakże strona amerykańska sciencebasedmedicne.org oponuje: - Nie ma żadnego dowodu naukowego na skuteczność jadu pszczelego przeciwko tym chorobom! Jest to zwykłe szarlataństwo!


Zauważmy jednak, że w homeopatii granulki zrobione z pszczół robotnic Apis mellifica, zredukowanych do proszku, bardzo skutecznie walczą ze swędzeniem spowodowanym przez ukąszenia owadów.

Menglina dodaje też: - Moimi pszczołami posługuję się także przeciwko łagodniejszych chorobom, dotykającym kończyn dolnych.

Pacjenci Menglina, zapytani co sądzą na temat skuteczności metody, nie kryją swojej wiary w jej możliwości. Jeden z nich utrzymuje nawet, że jego spodziewana długość życia wzrosła dwukrotnie po apiterapii, podczas gdy lekarze dawali mu zaledwie rok życia pod diagnozie raka płuc i raka mózgu.

American Cancer Society wypowiada się na temat tego przypadku: - Żadne badania kliniczne, przeprowadzone na ludziach, nie wykazały jakiejkolwiek skuteczności jadu pszczelego i innych produktów pochodzących z ula w prewencji bądź leczeniu raka. Wiara w tego typu terapię oraz opóźnienie podjęcia konwencjonalnego leczenia mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.

Komentarze do: Użądlenie pszczoły: niespotykana chińska terapia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz