Szukaj

Odra: 100 milionów szczepień w 9 dni w Chinach!

Podziel się
Komentarze0

Kiedy Chiny decydują się użyć wielkich środków, jest to zawsze imponujące: jedynie dziewięć dni i sto milionów chińskich dzieci zostanie zaszczepionych przeciwko odrze. Jest to największa kampania szczepień, jaką kiedykolwiek w historii przeprowadzono i dzieje się ona właśnie teraz… w Chinach.Nie ma nic zadziwiającego dla tego naludniejszego kraju planety i dla jego 1,3 miliarda mieszkańców. Od 11 września 2010 do 20 września 2010, praktycznie 100 000 000 dzieci zostanie tam zaszczepione przeciwko odrze. Celem jest wyeliminowanie choroby od dziś do 2012 roku, a to zgodnie z zaleceniami wydanymi przez Światową Organizację Zdrowia dla Regionu Pacyfiku Zachodniego.


Właśnie w tym regionie, w 2009 roku, 52 000 przypadków odry zasygnalizowanych przez władze chińskie stanowiło 86% całości. Nie ulega więc wątpliwości, że pracy jest mnóstwo.

Jako choroba wirusowa bardzo zaraźliwa, odra dotyka dzieci oraz młodych dorosłych. Może ona wywołać poważne konsekwencje, takie jak ślepota, zwyrodnienie mózgu, ostre biegunki, zapalenie płuc czy też zaburzenia słuchu.

W 2008 roku na świecie, zarejestrowano 164 000 przypadki zgonów w następstwie tej choroby. W większości przypadków chodziło o dzieci poniżej piątego roku życia. A Europa, gdzie istnieją strefy epidemiczne, wliczając w to także Francję, należy do grupy „złych uczniów”, którzy nie uważają na „zajęciach z eliminowania choroby”.

Komentarze do: Odra: 100 milionów szczepień w 9 dni w Chinach!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz