Szukaj

Odpowiedzialność pacjentów za własne zdrowie

Podziel się
Komentarze0

Lekarze z Edmundston w Kanadzie próbują przekonać swoich pacjentów, aby ci wzięli swoje zdrowie we własne ręce. Od wielu miesięcy lekarze organizują więc przeróżne aktywności, takie jak pieszy marsz.Aktywności te mają na celu zbliżenie się do społeczności lokalnych, poprzez promocję zdrowego odżywiania, na przykład. 

Ponad 75 osób odpowiedziało w ostatnią sobotę na zaproszenie lekarzy do wzięcia udziału w pieszym marszu po lesie (1,5 kilometra). Sukces tej aktywności wcale nie maleje od czasów ostatniej wiosny, kiedy to lekarze z Edmundston w Kanadzie zgromadzili się i stworzyli komisję Comité Prescription: Action.


Ludzie są coraz bardziej chorzy. Stwierdzamy, że bardzo duża ilość młodych ludzi ma cukrzycę, inni z kolei mają choroby serca, ubolewa John Tobin, lekarz rodzinny z Edmundston.

Wychodząc od tego stwierdzenia, lekarze zdecydowali się również przejść do działania, wyjaśnia z kolei pani doktor Luce Theriault, jedna z inicjatorek tego wydarzenia. Powiedzieliśmy sobie: czemu nie zacząć ruszać się z naszymi pacjentami?

Spróbujemy ich zmotywować dając dobry przykład, nie tylko przepisując pigułki, opowiada pani doktor Luce Theriault. Lekarze obiecują już teraz, że zorganizują inne aktywności w ciągu zimy.

Komentarze do: Odpowiedzialność pacjentów za własne zdrowie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz