Szukaj

Nowoczesne Centrum Rehabilitacji w Warszawie już otwarte

Podziel się
Komentarze0

Na początku maja br. przy Centrum Medycznym Damiana zostało otwarte kompleksowe Centrum Rehabilitacji. Pacjenci, zarówno dorośli, jak i dzieci, mogą korzystać z rehabilitacji pourazowej, ortopedycznej, neurologicznej, jak również zajęć korygujących postawę ciała.


Zespół doświadczonych lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów zapewnia całą gamę nowoczesnych zabiegów mających na celu poprawę sprawności i jakości życia.

Na przestrzeni ponad 1 000 m² znajdują się komfortowe gabinety zabiegowe, sale do ćwiczeń indywidualnych oraz grupowych, które zostały wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny, kriokomorę, pomieszczenia do hydroterapii, wygodne i przestronne szatnie, które zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również kącik zabaw dla dzieci.

- Uruchomienie Centrum Rehabilitacyjnego Damiana, to kolejny krok w kierunku zapewniania pacjentom kompleksowej opieki medycznej na wysokim poziomie. To również dowód na to, że Centrum Medyczne Damiana, dynamicznie rozwija usługi i umacnia swoją pozycję na rynku warszawskim. Prace nad przygotowaniem oddziału trwały 5 miesięcy. – mówi Agnieszka Dziedzic-Pasik, Dyrektor Zarządzający Centrum Medycznego Damiana.

Rehabilitacja dla dorosłych

- W naszym Centrum pomagamy osobom, które cierpią na schorzenia narządów ruchu związane z chorobami przewlekłymi lub będącymi następstwami nieszczęśliwych wypadków. Mamy również propozycje dla osób, przemęczonych fizycznie, przepracowujących się i szukających odprężenia np. zabiegi z zakresu hydroterapii jak fango czy masaż podwodny. Dzięki zróżnicowanej ofercie, dostosowanej do potrzeb każdego pacjenta, niezależnie od wieku, poprawiamy komfort życia. – mówi Anna Święcka-Głowacka, Dyrektor Marketingu CMD.


W ofercie skierowanej do dorosłych znajdują się specjalistyczne zabiegi z zakresu m.in. kinezyterapii indywidualnej lub grupowej, hydroterapii, krioterapii z wykorzystaniem kriokomory, fizykoterapii i różnego rodzaju masaży. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać z zabiegów fango, czyli relaksacyjnych okładów z błota ze składnikami mineralnymi. Przed rozpoczęciem leczenia każda osoba przechodzi kompleksową diagnostykę, na podstawie której układany jest przebieg terapii i dobierane są odpowiednie zestawy ćwiczeń.

Rehabilitacja dla dzieci


Centrum Rehabilitacyjne Damiana przygotowało prowadzi również rehabilitację dzieci. W zależności od wskazań medycznych, wykorzystywane są takie metody jak: Vojty, NDT Bobath oraz integracja sensoryczna. Dostarczają one małemu pacjentowi prawidłowe doznania czuciowe i ruchowe. Podczas zajęć fizjoterapeuta ćwiczy całe ciało dziecka, nie zaś tylko poszczególne jego części. Ponadto, celem zajęć rehabilitacyjnych jest nauczenie pacjenta jak największej samodzielności.

- Plan terapii opracowywany jest indywidualnie dla każdego dziecka i dostosowywany do jego możliwości oraz potrzeb. Rehabilitacja dzieci musi zapewniać im poczucie bezpieczeństwa, motywować do ćwiczeń, a także ułatwiać utrwalanie nowo nabytych umiejętności w życiu codziennym. – podkreśla Agnieszka Dziedzic–Pasik.

Bardzo ważna jest również współpraca rehabilitanta z opiekunami dziecka. Uczy on ich nie tylko sposobów prowadzenia ćwiczeń w domu, ale również zabiegów pielęgnacyjnych, stanowiących nieodłączną część postępowania usprawniającego. Wraz z postępami rehabilitacyjnymi ćwiczenia są modyfikowane.

Centrum Rehabilitacyjne Damiana znajduje się przy ul. Cybernetyki 7b w Warszawie, przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-21.00 po uprzednim dokonaniu zapisów pod numerem telefonu (22) 566 22 22.

Więcej informacji na: www.damian.pl

Komentarze do: Nowoczesne Centrum Rehabilitacji w Warszawie już otwarte

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz