Szukaj

Niemcy: Wykryto bakterie coli w wodzie pitnej w Turyngii

Podziel się
Komentarze0

Jak we wtorek doniosła rzeczniczka dostawcy wody w Turyngii, woda pitna w Erfurcie i okolicach skażona jest bakterią coli. W celu zwalczenia chorobotwórczych patogenów natychmiast zwiększono ilość chloru.



Problem dotyczy około 230 tysięcy ludzi. Zaleca się, by przed spożyciem wody gotować ją przez co najmniej 5 minut. Taki stan rzeczy utrzyma się przynajmniej do czwartku. Przyczyny znalezienia się bakterii w wodzie są wciąż nieznane.

Obecność E.coli wykazały badania przeprowadzone w poniedziałek. I choć jak podaje rzeczniczka, zawartość bakterii jelitowych nie jest duża, należy uważać. Ich pojawienie się wskazuje na zanieczyszczenie wody odchodami, a jej spożycie powodować może między innymi biegunkę.


Rzeczniczka sieci supermarketów „Tegut” oznajmiła, że zaraz po tym, jak otrzymali wiadomość o skażeniu wody przygotowana została specjalna dostawa wody butelkowanej. Mimo to, już we wtorek w wielu supermarketach w Erfurcie zaczęło jej brakować.

Ze względu na skażenie wody cierpią również restauratorzy. Duża część z nich nie może bowiem podawać kawy.

- W wielu restauracjach ekspresy do kawy podłączone są bezpośrednio do sieci wodociągowej. Zaparzanie kawy jest w takiej sytuacji niemożliwe – mówi Susan Ritzmann, rzeczniczka turyńskiego hotelu i restauracji.

 

Komentarze do: Niemcy: Wykryto bakterie coli w wodzie pitnej w Turyngii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz