Szukaj

Nie myśl o jodze, jeśli chcesz mieć lepszy seks

Podziel się
Komentarze0

Czy jestem dość ładna? Czy robię to dobrze? Może powinnam pomyśleć o jodze? Takie niespokojne pytania, osądy, często przebiegają przez głowy niektórych kobiet, kiedy uprawiają seks, stwierdzają eksperci. Ale nowe badanie mówi, że trening medytacji w pełnej świadomości, który uczy nas jako przenieść swoje myśli do chwili obecnej, może uspokoić taką gonitwę myśli, która nie pozwala tym kobietom w pełni cieszyć się z seksu.


Zamiast to poczuć, tkwią w swoich głowach, mówi główna autorka badania, pani Gina Silverstein, która była studentką na uniwersytecie Brown University w Rhode Island w czasie tego badnia. Imponujące jest to, w jaki sposób medytacja w pełnej świadomości może zwiększyć samoświadomość, samowyrozumiałość, zmniejszyć niepokój i poprawić koncentrację.

Pani  Gina Silverstein i jej koledzy przestudiowali 44 studentów koledżu, z których 30 było kobietami. A połowa z nich wzięła udział w 12-tygodniowym kursie medytacji. Wszystkim uczestnikom pokazano serię zdjęć, niektóre z nich były erotyczne, aby poznać ich czas reakcji w odczuwaniu „spokoju”, „ekscytacji”, „pobudzenia”. Uczestnicy również wypełnili kwestionariusze, które odnosiły się do aspektów takich jak samoakceptacja oraz psychiczne dobre samopoczucie.

Kiedy badanie się zaczęło, kobietom w obydwu grupach zajęło dłużej określenie, w jaki sposób zdjęcia erotyczne wpływają na ich uczucia, w porównaniu do tego, ile zajęło to mężczyznom. Ale kobiety, które uczestniczyły w 12-tygodniowym kursie medytacji w pełnej świadomości, stały się znacząco szybsze w rejestrowaniu reakcji swojego ciała na bodźce seksualne.

Rejestrowanie reakcji swojego ciała jest nazywane interocepcyjną świadomością, czyli płynącą z zewnątrz ciała. Ten wzrost interocepcyjnej świadomości był również powiązany z poprawą samooceny, niepokoju i depresji, a także koncentracji, jak donosiły kobiety.

Zobacz również:Jest to interesujące, ponieważ kobiety, którym najdłużej zajmowało zarejestrowanie uczucia seksualnego podniecenia, generalnie były również tymi, które miały najgorsze zdanie o sobie, mówi Gina Silverstein. Tak więc, zdecydowanie jest to ze sobą skorelowane.

Co się dzieje w mózgu kobiety?

Istnieje naprawdę niewiele badań na temat tej gonitwy myśli, która zdaje się zajmować kobiece mózgi w trakcie seksu. Doktor Elizabeth Kavaler, urolog ze szpitala Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku, mówi, że niepotwierdzonych dowodów jest dużo.


Najlepszą częścią tego badania jest to, iż potwierdza ono, że największa część kobiecej seksualności jest emocjonalna i umysłowa. Wagina zdaje się być najmniej ważną częścią kobiecej seksualności. Prawdą jest to, że seks dla kobiety niekoniecznie jest tym samym co seks dla mężczyzny, mówi specjalistka.

Słabym punktem badania jest to, że ograniczyło się jedynie do studentek, w wieku od 18 lat do 22 lat, a większość z nich nie była doświadczona dysfunkcjami seksualnymi, mówi pani Jennifer Fariello, certyfikowana pielęgniarka w dziedzinie zdrowia kobiecego na uniwersytecie University of Pennsylvania.

Problemy z podnieceniem są naprawdę ciężkie do zdefiniowania, mówi jeszcze Jennifer Fariello, która specjalizuje się w zdrowiu seksualnym i w uroginekologii na Pelvic and Sexual Health Institute at Graduate Hospital in Philadelphia. Jest wiele czynników, które odpowiadają za dysfunkcje seksualne u kobiet, depresja, lęk, niskie libido ponieważ nie czują się dobrze same ze sobą, albo nie są fizycznie podniecone. A kto wie, co wpływa na co?

Brak skupienia i osąd

Jeśli chodzi o gonitwę myśli w czasie seksu, Silverstein mówi, że zakres jest szeroki, poczynając od kobiet, które myślą o innych rzeczach w czasie seksu, co nie wpływa na ich podniecenie, kończąc na kobietach, które nie mogą funkcjonować seksualnie, jeżeli w ich mózgach jest jakakolwiek myśl nie związana z seksem.

Pani Gina Silverstein zaleca kursy medytacji, dla każdego, kto czuje, że ich życie seksualne może skorzystać z większej koncentracji na tym, co tu i teraz.

Powinniśmy przestać się osądzać w życiu codziennym, mówi jeszcze uczona. Jest tylu ludzi, którzy są dla siebie bardzo surowi albo którzy zmagają się z depresją. To niezwykłe w jaki sposób medytacja w pełnej świadomości może pomóc rozwiązać związane z tym problemy.

Badanie zostało opublikowane w listopadowo-grudniowym wydaniu magazynu Psychosomatic Medicine.

Komentarze do: Nie myśl o jodze, jeśli chcesz mieć lepszy seks

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz