Szukaj

Nadmierna konsumpcja alkoholu coraz częstsza

Podziel się
Komentarze0

Młodzi dorośli są coraz bardziej skłonni niż inny konsumpcji alkoholu w sposób nadmierny, jak stwierdza biuletyn Zoom Sante, opublikowany w grudniu przez instytut statystyczny w Quebeku (ISQ, Institut de la Statistique du Québec).Grupa młodych dorosłych, w przedziale wiekowym od 18 lat do 24 lat, jest tą, w której możemy znaleźć największą proporcję nadmiernych konsumentów alkoholu, czyli dwie osoby na pięć – mniej więcej 40% - można przeczytać w wyżej wymienionym biuletynie.

Instytut Institut de la Statistique du Québec definiuje nadmierną konsumpcję alkoholu poprzez fakt picia pięciu bądź więcej porcji alkoholu przy jednej okazji (na przykład, wyjście z przyjaciółmi).

Biuletyn Zoom Sante wskazuje również, że członkowie tej klasy wiekowej uczestniczą średnio w dwunastu dobrze podlewanych wieczorkach rocznie, w czasie których konsumują właśnie te pięć bądź więcej porcji alkoholu, z definicji podanej przez Institut de la Statistique du Québec.


Ta nadmierna konsumpcja ma jednak tendencję do zmniejszania się wraz z wiekiem, dodaje jeszcze kanadyjski instytut.

Instytut Institut de la Statistique du Québec podkreśla również, że blisko jedna młoda osoba na 10, nie mająca prawnie wieku pozwalającego na konsumpcję alkoholu, piła go jednak w sposób nadmierny w ciągu ostatniego roku.

Według regionalnego portretu, odmalowanego przez instytut Institut de la Statistique, region stolicy kanadyjskiej jest tym, gdzie znajdujemy największą liczbę regularnie pijących Kanadyjczyków: aż 77% populacji. Pijący regularnie konsumują co najmniej jedną porcję alkoholu miesięcznie.

Z kolei w Quebeku, w regionach takich jak Saguenay-Lac-Saint-Jean i Nord-du-Québec, możemy znaleźć największą liczbę obywateli mającą największą tendencję do nadmiernego picia. A w końcu, w Gaspésie i na wyspach Îles-de-la-Madeleine ludzie piją najmniej.

Biuletyn sporządzony przez Institut de la Statistique pokazuje również, że mężczyźni proporcjonalnie mają większą niż kobiety tendencję do konsumowania alkoholu. Mężczyźni również piją o wiele częściej niż obywatelki Kanady.

Komentarze do: Nadmierna konsumpcja alkoholu coraz częstsza

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz