Szukaj

Na rynku pojawi się pierwsza linia kranów z miedzi przeciwdrobnoustrojowej

Podziel się
Komentarze0

Po wyposażaniu najnowocześniejszych ośrodków zdrowotnych w powierzchnie dotykowe wykonane w miedzi przeciwdrobnoustrojowej, co pomaga zmniejszyć ryzyko infekcji wewnątrzszpitalnych, czego przykładem jest otwarty kosztem 1 mln funtów oddział intensywnej terapii szpitala Trafford General w Manchesterze, przyszedł czas na dalszy rozwój rynku.


Na początku 2012 roku brytyjska firma Pegler Yorkshire wprowadzi do sprzedaży pierwszą na świecie linię kranów z miedzi przeciwdrobnoustrojowej, przeznaczoną dla rynku ochrony zdrowia.

Pomimo przestrzegania rygorystycznych standardów dotyczących kontroli infekcji, takich jak częsta dezynfekcja powierzchni i mycie rąk, w europejskich ośrodkach opieki zdrowotnej wciąż notuje się około 4 milionów infekcji wewnątrzszpitalnych rocznie*. Nowa linia kranów szpitalnych, wyprodukowana przez firmę Pegler Yorkshire, wykorzystuje miedź przeciwdrobnoustrojową i nosi symbol Cu+, co oznacza, że produkty te są zdolne w sposób ciągły zabijać patogenne mikroby nawet w okresach pomiędzy kolejnymi czyszczeniami.


Mike Dickinson, Menadżer Produktu w firmie Pegler Yorkshire wyjaśnia: „W czasie, gdy branża opieki zdrowotnej dąży do powstrzymania rozprzestrzenianie się zakaźnych bakterii, szczególnie jeśli chodzi o powierzchnie dotykowe w szpitalu, które są nieustannie dotykane, takie jak krany, konieczne jest by producenci tworzyli nowe produkty, które pomogą zwalczać problemy dotykające branżę. Wyniki badań prowadzonych przez naukowców na całym świecie pokazały, że miedź cechuje się znacznie wyższą skutecznością w zwalczaniu bakterii niż inne dostępne na rynku materiały. Powierzchnie wykonane z miedzi antybakteryjnej to najskuteczniejsze powierzchnie dotykowe, idealne dla środowiska służby zdrowia, gdzie ich naturalna, zdolność ciągłego zabijania bakterii uzupełnia inne metody kontroli infekcji.”

Więcej informacji na temat przeciwdrobnoustrojowych właściwości miedzi oraz studia przypadków z ośrodków służby zdrowia na całym świecie, które korzystają z przeciwdrobnoustrojowych właściwości miedzi, można znaleźć na stronie: www.antimicrobialcopper.com.

Komentarze do: Na rynku pojawi się pierwsza linia kranów z miedzi przeciwdrobnoustrojowej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz