Szukaj

Litoterapia, czyli terapia kamieniami

Podziel się
Komentarze0

W uzdrawiającą moc kamieni szlachetnych wierzono już kilka tysięcy lat temu. Czy rzeczywiście mogą one wpływać leczniczo na organizm ludzki? Chcąc dowiedzieć się prawdy o wyjątkowych właściwościach kamieni, warto poznać sekrety litoterapii.

Litoterapia, czyli terapia kamieniami

Litoterapia kiedyś i dziś

Już wiele tysięcy lat temu uznawano lecznicze właściwości kamieni, lecz wówczas ich zastosowanie było inne niż współcześnie. Przemieniano je w proszek i dosypywano do pokarmów lub przykładano w miejsce powstawania dolegliwości. Wierzono też w ich magiczną moc.

W dzisiejszych czasach litoterapia odzyskuje popularność. Polega na leczeniu kamieniami, które posiadają wyjątkowe właściwości. Minerały są bogate w energię, dlatego medycyna alternatywna bardzo ja docenia. Ludzie nie chcąc stosować chemicznych leków, często poszukują alternatywnych możliwości. W związku z tym sięgają po kamienie szlachetne.

Jednak warto przy tym pamiętać, że biżuteria z nieodpowiednich minerałów może uczulić, a nawet podwyższać ciśnienie krwi. W związku z tym należy dowiedzieć się, jak dobierać kamienie.

Jak stosować kamienie szlachetne?

Bardzo ważna jest higiena kamieni szlachetnych. Powinno się codziennie polewać swój minerał wodą. Można także na kilka do kilkunastu godzin włożyć do pojemniczka z solą lub zakopać w ziemi. Jednak należy przy tym pamiętać, że nie każdy kamień toleruje sól.

Warto wzmacniać właściwości kamienia, a w tym celu można poddać go działaniu słońca lub księżyca i gwiazd. Innym sposobem zwiększenia jego mocy będzie podgrzanie lub ochłodzenie kamienia przed zastosowaniem. Powinno się to robić biorąc pod uwagę kolor minerału. Te o barwie chłodnej (niebieski, zielony itd.) należy schładzać, a w kolorach ciepłych – ogrzewać.

Najczęściej stosowaną metodą litoterapii jest przykładanie kamienia w miejsce występowania dolegliwości. Nie powinno być tam ran ani oparzeń. Bardzo dobrze zadziała on na ból. Warto spróbować także delikatnych masaży minerałem. Innym sposobem używania kamienia jest picie wody źródlanej, w której przez kilkanaście godzin znajdował się kamień. Najprostszym zabiegiem będzie profilaktyczne noszenia ze sobą minerału, co pozwoli na zapobieganie chorobom, a także pozytywnie wpłynie na samopoczucie.

Metody dobierania minerałów

Wybór odpowiedniego dla siebie kamienia to kwestia indywidualna. Dla jednej osoby minerał może być bardzo pomocny, innej zaszkodzi. Dla ludzi, którym doskwiera ciągły stres idealnie nadadzą się kamienie zielone, np. szmaragd. Osoby potrzebujące pobudzenia powinny spróbować litoterapii np. rubinem lub granatem. W celu idealnego dopasowania minerału warto skorzystać z polecanych metod. Do znaków zodiaku przypisane są poszczególne kamienie. Warto się zorientować, który minerał może być pomocny. Nie każdy jednak będzie chciał zaufać takiemu podziałowi. Jak więc wybrać dla siebie kamień?

Metoda intuicyjna

Wyboru można dokonać na podstawie upodobań. Kierując się zmysłami, zazwyczaj trafia się w kamień, który się sprawdzi. Intuicja pomoże zwrócić największą uwagę na ten minerał, który będzie najbardziej potrzebny. To dobra metoda, lecz nie każdy potrafi zaufać własnym przeczuciom i być może dla takiej osoby lepsze będą inne drogiwyboru kamienia.litoterapia

Wygląd kamienia

Kolor i kształt wskazują na aspekty, które mogą być wskazówkami dla osoby dokonującej wyboru. Barwę kamienia dobiera się do tonacji ulubionych ubrań. Natomiast kształt kamienia wskazuje na emitowaną przez niego energię. Kulisty minerał równomiernie wysyła i pobiera energię, natomiast ostre zakończenia świadczą o spiczastym emitowaniu energii, tak jak w przypadku lasera, który emituje promienie wiązkami.

Metoda termiczna

Kamień, który zostanie wybrany, powinien szybko się rozgrzać. Takie zjawisko wskaże, czy jest on idealnie dopasowany. Jeśli jednak pozostaje zimny, jest to znak, że należy szukać dalej. Metoda termiczna może być więc połączona z wcześniej zastosowanym wyborem intuicyjnym albo decyzją na podstawie koloru czy też kształtu. Zagwarantuję większą satysfakcję z dokonanego wyboru.

Kamienie szlachetne i ich właściwości

Każdy z kamieni ma inne właściwości, dlatego warto zorientować się, który z nich może być potrzebny w danej sytuacji lub dla konkretnej osobowości.

Bursztyn – posiada wiele właściwości leczniczych i wspomagających. Łagodzi bóle głowy, przeziębienia, poprawia krążenie, jest pomocny dla serca. Uspokaja i wyzwala dobrą energię. Pomaga w dolegliwościach jelit, wątroby czy tarczycy. Dodaje się go do kosmetyków, bo świetnie działa m.in. na zmarszczki.

Malachit – działa wspomagająco w przypadku astmy i infekcji górnych dróg oddechowych. Jest pomocny w pracy umysłowej i zwiększa odporność organizmu.

Ametyst – przede wszystkim pomaga na bóle głowy, migreny i problemy z zasypianiem. Ponadto jego właściwości są pomocne w walce z uzależnieniami. Działa tez dobrze na choroby skórne.

Diament – wpływa na budowanie harmonii umysłu i ciała, dodaje energii i odmładza człowieka.

Szmaragd – pomaga w harmonizowaniu umysłu i cała, wzmacnia narządy, np. trzustkę, wątrobę, działa przeciwzapalnie i regeneracyjnie.

Cytryn – działa wspomagająco przy cukrzycy, odtruwa organizm, powinien sprawiać, że krążenie krwi będzie lepsze oraz pomagać w trawieniu.

Perły – są pomocne w chorobach kości, wpływają na przywrócenie blasku oczom, które są zmęczone, a także redukują zmarszczki.

Turkus – to kamień chroniący przede wszystkim przed atakami psychicznymi i rozjaśniający myśli.

Kamienie szlachetne i półszlachetne mają wiele właściwości, które mogą okazać się pomocne w walce z chorobą, bądź stanowić element profilaktyki. Warto więc spróbować litoterapii, ponieważ z pewnością nie zaszkodzi, a może jedynie przynieść korzyści. Należy jednak pamiętać, że leczenie kamieniami nie powinno stanowić jednego sposobu, np. walki z chorobą. Jest to wspomaganie, a podstawą musi być zawsze wizyta u lekarza!

Barbara Rozmus

Komentarze do: Litoterapia, czyli terapia kamieniami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz