Szukaj

Leki przeciwko nadciśnieniu zwiększają ryzyko raka

Podziel się
Komentarze0

Leki przepisywane w celu kontroli ciśnienia krwi mają pewien wpływ na pojawienie się raka. Dwa miliony ludzi na całym świecie biorą różne leki kontrolujące ich wysokie ciśnienie. Badacze amerykańscu potwierdzają, że tego typu leki zwiększają nieco ryzyko zachorowania na raka.Według tego, co donosi The Lancet Oncology, zespół badawczy centrum medycznego University Hospitals Case w Cleveland mówi, iż ryzyko zachorowania na raka w przypadku brania leków przeciw nadciśnieniu, zwiększa się o 1%. Badacze wyciągnęli takie wnioski po przeprowadzeniu i przeanalizowaniu pięciu różnych badań na 60 000 pacjentów w sumie.


Związek między lekarstwami i rakiem nie jest na tę chwile jeszcze jasny i należy teraz przeprowadzić inne badania, ale na razie z tych badań wynika podejrzenie, że to właśnie lekarstwa sprzyjają rozwojowi naczyń krwionośnych w guzach. Jednakże, naukowcy podkreślają, iż absolutnie ludzie zażywający takie lekarstwa nie powinni w żadnym przypadku przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Prace badawcze nie wykazały też żadnej istotnej różnicy jeśli chodzi o poziom umieralności, ale badania nie były też tak naprawdę na tyle długie, żeby można było wyciągać jakiekolwiek definitywne wnioski.

Komentarze do: Leki przeciwko nadciśnieniu zwiększają ryzyko raka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz