Szukaj

Laser pomoże w walce z chrapaniem

Podziel się
Komentarze0

Uczucie zmęczenia po przespanej nocy, osłabiona koncentracja oraz senność to tylko niektóre konsekwencje chrapania. Przypadłość może doprowadzić do groźnego w skutkach bezdechu. Jednym ze sposobów na pozbycie się uciążliwego problemu jest zabieg laserowy.

Laser pomoże w walce z chrapaniem

Mimo że do chrapania przyznaje się niewielu z nas, kłopotliwa przypadłość dotyczy średnio co trzeciej dorosłej osoby. Problem nasila się wraz z wiekiem. Znacznie częściej występuje u mężczyzn, zwłaszcza po 40. roku życia. Charakterystyczne dźwięki to wynik niewłaściwego przepływu powietrza przez drogi oddechowe, co podczas wdechu doprowadza do drgań w okolicach podniebienia miękkiego i języczka.

Dlaczego chrapiemy?

Przyczyn dolegliwości może być wiele m.in.: nieprawidłowa budowa anatomiczna górnych dróg oddechowych, alergie czy polipy nosa. Również czynniki wynikające z niewłaściwego stylu życia (np. mała aktywność fizyczna, nadwaga i otyłość, palenie papierosów, zażywanie środków nasennych lub nadmierne picie alkoholu) wzmagają zaburzenia oddychania podczas snu. Chrapaniu sprzyja także spanie na plecach, a nawet źle dobrana poduszka.

Zaburzenia oddychania niebezpieczne dla zdrowia


Wstydliwy problem wiąże się z negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia. Jest przyczyną dolegliwości zwanej bezdechem śródsennym. Zatrzymanie oddychania w trakcie snu powoduje niedotlenienie, a to sprzyja wystąpieniu chorób serca i układu krążenia. 


Dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo nadciśnienia, zawału czy udaru mózgu. Zaburzenia oddychania zmniejszają możliwość regeneracji organizmu podczas snu, co skutkuje osłabioną koncentracją, uczuciem senności, rozdrażnieniem i zmęczeniem. Chrapanie bywa także problemem w relacjach z innymi, dla których ta „głośna” dolegliwość jest szczególnie uciążliwa.

Laser – skuteczny sposób na walkę z chrapaniem

Niestety schorzenie bywa bardzo często bagatelizowane, uznawane za coś naturalnego. Osoby cierpiące na bezdech, a zwłaszcza mężczyźni, nie zdają sobie sprawy, że chrapanie wpływa na ich zdrowie i obniża komfort życia. Nie każdy również wie, że istnieją rozwiązania medyczne zwalczające problem. Niezwykle ważna jest jednak odpowiednia diagnoza wskazująca na przyczynę zaburzeń oddychania, dlatego w pierwszej kolejności należy skonsultować się ze specjalistą – laryngologiem, który dobierze właściwą metodę leczenia.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z uciążliwym chrapaniem są zabiegi laserowe, podczas których, w zależności od źródła problemu, poszerza się przewody nosowe lub zmienia kształt podniebienia miękkiego. Zastosowanie lasera diodowego pozwala powstrzymać krwawienie i zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu – mówi Urszula Sztwiertnia z firmy SHAR-POL specjalizującej się w technikach laserowych stosowanych w medycynie. – Metoda jest niezwykle precyzyjna i zapewnia trwałe rezultaty – dodaje ekspert z firmy SHAR-POL.

Efektem zabiegów jest nie tylko wyeliminowanie samego problemu, ale także ogólna poprawa zdrowia, samopoczucia i kondycji organizmu. W walce z chrapaniem niezbędna jest również zmiana stylu życia – pozbycie się nadwagi, większa aktywność fizyczna i zdrowa dieta.

Komentarze do: Laser pomoże w walce z chrapaniem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz