Szukaj

Kot ratuje życie swojej właścicielki kilka godzin po adopcji

Podziel się
Komentarze0

Świeżo zaadoptowany kot bardzo szybko odpłacił nowej właścicielce za jej gest, ratujac ją przed medyczną interwencją kilka godzin po tym, jak został przyniesiony do domu, jak podaje Green Bay Press Gazette. Amy Joung oraz jej syn Ethan zatrzymali się w The Humane Society, blisko ich domu w Sturegon w Stanach Zjednoczonych, aby pobawić się z kotami. Ale jeden kociack – dziesięciokilowy futrzak, o sierści pomarańczowo-białej, o imieniu Pudding – zachwycił i matkę, i syna.Amy Joung dowiedziała się, że kot był w schronisku od 2003 roku, i podjęła impulsywną decyzję o jego adopcji oraz jego przyjaciela, Wimsy.

Amy Joung stwierdza, że koty nie traciły czasu z dopasowaniem się do swojego nowego domu, kiedy tylko w nim się znalazły. Ale kilka godzin później, szczęśliwy los się odwrócił od pani Joung. Zaraz po tym, jak położyła się do łóżka, kobieta, która cierpi na cukrzycę od dzieciństwa, zaczęła mieć atak cukrzycy w czasie snu.

A wtedy Pudding wkroczył do akcji. Szybko działający kot usiadł na piersi kobiety próbując ją obudzić, a kiedy to nie podziałało, zaczął ją trącać w twarz, dopóki nie powróciła na krótko do świadomości. To wystarczyło, żeby kobieta była w stanie zawołać swojego syna na pomoc, ale on niestety jej nie usłyszał.

I wtedy znowu, Pudding zadziałał bardzo szybko – wdarł się do sypialni chłopaka i tak długo skakał po jego łóżku, aż Ethan się obudził i wezwał pomoc dla matki. Amy Joung wierzy, iż nie wyszłaby z tego żywa, gdyby nie szybka akcja kota. A jej lekarz podziela tę opinię.


Pudding teraz został zarejestrowany jako zwierzę terapeutyczne i nauczył się siadać przy stopach kobiety i miauczeć za każdym razem, kiedy czuje, że poziom cukru w jej krwi jest niski.

Oczywiście, takich zwierząt jak Pudding trochę żyje na tym świecie. Znane są doniesienia o psach, które czują nadchodzące ataki, choć trzeba tutaj dodać, że takie zachowanie u kotów jest nieco znacznie rzadsze, jak stwierdza lekarz, który opowiada przy okazji historię kota, który przepowiadał zgony w domu opieki.


Kot ten, zwany Oskar, był bardzo popularny w 2007 roku po tym, jak przepowiedział 25 zgonów, okazując wyjątkowe uczucia do chorych pacjetów chwilkę przed tym, jak przenosili się oni do Krainy Wiecznych Łowów.

Psycholog zwierząt, Roger Mugford mówi, iż mimo że koty znane są z tego, że wychwytują choroby, to jednakże robią to o wiele rzadziej niż psy, ponieważ generalnie koty są bradzoej wycofane.

Psy są dobre w wychwytywaniu emocjonalnych zmian, a kiedy ludzie są w depresji i bezczynni, psy są bardzo dobre w pocieszaniu ich w tych sytuacjach, mówi psycholog Roger Mugford. Słonie wykazują te same altruistyczne tendencje, ale nie koty, ponieważ koty to bardzo egoistyczne, samotnicze stworzenia, wyjaśnia jeszcze specjalista.

Aczkolwiek, koty były już bohaterami wielu niezykłych historii w ostatnich latach, kiedy to ratowały ludziom życie.

W maju 2011 roku, na przykład, towarzystwo Atlanta Humane Society donosiło o kocie, który potrafił przewidywać ataki u swojego 19-letniego właściciela na kilka minut przed ich pojawieniem się.

W lipcu 2011 roku, pewien kot w Pensylwanii pomógł uratować życie swojej właścicielce: bił ją swoimi łapkami, kiedy czuła się źle, aby w ten sposób zmusić ją, żeby wzięła swój stan zdrowia na poważnie. Popędzana przez kota kobieta w końcu zadzwoniła po lekarza. Później, dowiedziała się, że ucierpiała z powodu zawału serca.

Komentarze do: Kot ratuje życie swojej właścicielki kilka godzin po adopcji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz