Szukaj

Koszt leczenia odleżyn = cena małego samochodu

Podziel się
Komentarze0

Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, działając aktywnie na rzecz osób z problemem nietrzymania moczu, tym razem zajmuje głos w sprawie wysokich kosztów leczenia odleżyn. Z nietrzymaniem moczu wiążą się różne konsekwencje, również tak po

ważne jak odparzenia, zakażenia, a w skrajnych przypadkach nawet odleżyny. Wiele zależy od zachowania podstaw higieny osobistej, co niewątpliwie wiąże się ze stosowaniem odpowiednich środków wchłaniających.

Stowarzyszenie „UroConti” chcąc zwrócić uwagę na skutki powikłań występujących u osób z NTM wystosowało pismo m.in. do przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Sejmowych, Senackich Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w którym zwraca uwagę na koszty leczenia powikłań, odleżyn, spowodowanych m.in. ograniczonym dostępem do środków wchłaniających, zapewniających podstawy higieny osobistej pacjentom z nietrzymaniem moczu.


Do pisma załączono mały breloczek z samochodem, który ma symbolizować wysokie koszty leczenia odleżyn, porównywalne do kosztów zakupu samochodu. Leczenie odleżyn w zależności od stadium zaawansowania to wydatek od kilkuset do nawet 20 tysięcy złotych - podają władze „UroConti”.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi decydentów na  istotę profilaktyki odleżyn. Pragniemy zwrócić uwagę, że większości odleżyn można uniknąć m.in. poprzez odpowiednią opiekę nad pacjentem oraz zapewnienie chorym dostępu do środków wchłaniających o podwyższonym standardzie oraz ilości zapewniającej podstawy higieny osobistej - argumentuje Stowarzyszenie.

Uważamy, że wysokie koszty leczenia odleżyn są niewspółmierne do wydatków, jakie NFZ mógłby przeznaczyć na refundację większej ilości środków absorpcyjnych - dodaje. Stowarzyszenie w swoim piśmie zastanawia się nad zdrowotnymi i finansowymi konsekwencjami oszczędzania np. na higienie i profilaktyce. Stawia pytanie:  Czy nasze Państwo stać na takie zaniedbania?  


Więcej informacji: www.ntm.pl

Komentarze do: Koszt leczenia odleżyn = cena małego samochodu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz