Szukaj

Konopie zwiększają ryzyko schizofrenii

Podziel się
Komentarze0

Nastolatki, które palą konopie, są bardziej zagrożone chorobami umysłowymi oraz rozwojem pewnej postaci schizofrenii w wieku dorosłym. Jeszcze wiosną tego roku, kanadyjskie badanie wykazywało, że konsumpcja konopi u osób dorosłych często wiąże się z pojawieniem się chorób psychicznych, takich jak zaburzenia dwubiegunowe, depresja, zaburzenia lękowe.Teraz, nowe badanie amerykańskich badaczy alarmuje, że nastolatki mające kontakt z tym narkotykiem, są bardziej zagrożone w wieku dorosłym rozwojem zaburzeń umysłowych, takich jak schizofrenia, w porównaniu do nastolatków, które nie używają konopi.

Dr Asaf Keler z School of Medicine w Maryland w USA, kierujący tym badaniem, mówi: - Niektóre nastolatki genetycznie są predysponowane do chorób umysłowych. U nich konsumpcja konopi jest wyjątkowo niebezpieczna, ponieważ konopie wyzwalają chorobę.


W swoim eksperymencie dr Keler posłużył się młodymi myszami, które przez 20 dni miały kontakt z marihuaną. Następnie gryzonie przeszły odwyk. Ale kiedy osiągnęły wiek dorosły, okazało się, że ich mózgi były w dalszym ciągu uszkodzone, a myszy cierpiały na różnego rodzaju choroby umysłowe.

Dr Keler mówi: - Wiek nastoletni o okres najbardziej krytyczny dla konsumpcji konopi. W tym właśnie wieku narkotyk najsilniej działa na mózg, a skutki są nieodwracalne.

Przypomnijmy, że poprzednie badania udowodniły, iż konsumpcja konopi zwiększa ryzyko udaru mózgu, raka płuc i depresji.

Komentarze do: Konopie zwiększają ryzyko schizofrenii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz