Szukaj

Kilka drinków i ćwiczeń chroni przed zaburzeniami widzenia?

Podziel się
Komentarze0

Poprzez zaburzenia widzenia rozumiemy utratę wzroku spowodowaną przez chorobę lub wadę wrodzoną, która nie może być skorygowana za pomocą okularów. Najnowsze czasopismo poświęcone okulistyce przekonuje, że regularne ćwiczenia i niewielkie ilości alkoholu mogą pomoc rozwiązać ten problem.

Problem zaburzeń widzenia zwykle dotyka ludzi starszych. Prognozuje się, że do roku 2002 co najmniej cztery miliony osób będzie borykało się z wadami wzroku, to wzrost o siedemdziesiąt procent.

Badacze z Uniwersytetu z Wisconsin przeprowadzili długoterminowe badania, w których wzięło udział prawie pięć tysięcy uczestników w wieku od 43 do 84 lat, w latach 1988 i 2013.

Naukowcy porównali grupę, która prowadzi aktywny tryb życia i tryb pasywny. Okazało się, że osoby aktywne fizycznie były o pięćdziesiąt osiem procent mniej narażone na uszkodzenie wzroku, w porównaniu do osób o siedzącym trybie życia.

Następnie przeanalizowano kwestię okazjonalnego spożywania alkoholu. Badania potwierdziły, że niepijący częściej mają problemy z niedowidzeniem, niż pijący sporadycznie.

Warto wspomnieć jednak, że wyniki mogą być nieco przekłamane. Opierały się bowiem na subiektywnych odpowiedziach badanych.

Główny badacz dr Klein podsumowuje : „To jest obiecujące, pod względem ewentualnego zapobiegania, że te zachowania są związane z rozwojem wzroku w dłuższym okresie. Jednak konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy modyfikacja tych zachowań w rzeczywistości prowadzi do bezpośredniej redukcji utraty wzroku”.

Komentarze do: Kilka drinków i ćwiczeń chroni przed zaburzeniami widzenia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz