Szukaj

Jak zatrzymać krwawienie z nosa?

Podziel się
Komentarze0

W przypadku krwawienia z nosa, nie panikuj! W większości przypadków, i nawet jeśli wydaje się naprawdę spektakularne, ten typ krwawienia jest łagodny. W przeciwieństwie do popularnego wierzenia, nie odchylaj głowy do tyłu. Nawet jeśli zdaje się to ograniczać krwawienie z nosa, to jednakże krew w dalszym ciągu będzie spływać do gardła. A więc, nie rozwiązuje to problemu.Krwawienie z nosa: czekać na krzepnięcie krwi

Na pierwszym miejscu, usiądź i spróbuj się rozluźnić. Delikatnie wydmuchuj nos, aby pozbyć się skrzepów. Następnie zaciśnij nieco nozdrza na jakieś dziesięć minut, co pozwoli krwi na krzepnięcie. Umieść zimny kompres albo kostkę lodu na swoim nosie. A w końcu, staraj się nie wpychać do nosa bawełnianego korka, wbrew powszechnemu przekonaniu. Wybieraj raczej środki koagulacyjne, dostępne w aptece, które możesz mieć zawsze w swojej domowej aptecze. I, co zrozumiałe, kiedy krwotok się zakończy, nie wydmuchuj nosa i nie drap nozdrzy, ponieważ możesz na nowo wywołać krwawienie.


Konsultacja z lekarzem, jeśli pojawią się inne objawy

Nawet jeśli krwawienie z nosa najczęściej jest nieszkodliwe, to jednakże może okazać się, iż konieczne jest wezwanie lekarza ogólnego. Jeśli krwotok jest wywołany wstrząsem, jeśli się przedłuża, jeśli leczysz się na nadciśnienie tętniczne, jeśli dodatkowo cierpisz na bóle głowy, jeśli masz mdłości... jedyna rzecz, jaką możesz zrobić, to konsultacja z lekarzem, bezzwłocznie.

Komentarze do: Jak zatrzymać krwawienie z nosa?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz