Szukaj

Jak wybrać suplement probiotykowy?

Podziel się
Komentarze0

Pytanie to często jest stawiane specjalistom od odżywiania. Czym więc mamy się kierować, aby wybrać produkt najlepiej przystosowany do naszych potrzeb? Dla maksymalnego efektu, wybierajmy produkt zawierający bifidobakterie i laktobakterie (bakterie kwasu mlekowego).Poza tym, upewniajcie się, czy zawiera on wiele różnych gatunków z tych dwóch rodzin bakteryjnych. Produkty zawierające mnogie gatunki mogą kolonizować różne miejsca układu pokarmowego i wydają się, z tego faktu, bardziej skuteczne.

Następnie, sprawdźcie, czy produkt ten zawiera ludzkie szczepy bakterii. Szczepy zwierzęce są mało, albo nie są w ogóle, skuteczne u człowieka. Aby odnaleźć tę informację (nie jest ona, na nieszczęście, podawana na butelkach), musicie skonsultować się z broszurami oraz ze stronami internetowymi firm.


Po trzecie, wybierajcie produkt w kapsułkach albo w proszku. Mimo że jogurty są dobrym produktem pokarmowym, to jednakże nie stanowią one dobrego suplementu jeśli chodzi o probiotyki. Szczepy, które w nich znajdujemy, są zazwyczaj pochodzenie zwierzęcego, ponieważ szczepy ludzkie nie przeżyłyby w środowisku mlecznym.

Po czwarte, nie ma potrzeby płacić za bardzo wysoką liczbę bakterii. Zresztą, kiedy dzienna dawka przekracza 20 000 000 000 bakterii, użytkownicy często się skarżą na wzdęcia. Sugeruje się więc zażywanie suplementu zawierającego maksymalnie 10 000 000 000 bakterii. Zazwyczaj, od 5 do 6 miliardów wystarczy, nie ma potrzeby, żeby zażywać więcej.

Komentarze do: Jak wybrać suplement probiotykowy?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz