Szukaj

Dieta czekoladowa

Czy można schudnąć jedząc czekoladę? Jak się okazuję, spożywając odpowiednie ilości czekolady w ciągu dnia, można schudnąć. Czy może być jeszcze lepiej? Czekolada od lat jest uwielbiana przez wszystkich. Pyszny czekoladowy smakołyk, który koi zmysły, poprawia humor i działa korzystnie dla zdrowia.

Dieta czekoladowa

Zalecane jest, że przed wędrówką w góry należy zjeść pół tabliczki czekolady, żeby mieć więcej energii. Sprawdza się to w praktyce bardzo dobrze.

Właściwości czekolady

Na sam początek, warto wiedzieć, że właściwości czekolady działają korzystnie, ale tylko dla osób, które spożywają ją sporadycznie. Przez zawartość kofeiny, może ona uzależniać, dlatego regularne lub nadmierne spożywanie może powodować nieprzyjemne konsekwencje. Ponadto, częste jedzenie czekolady uodparnia organizm na jej korzystne działania.

Warto jednak wymienić te korzystne działania czekolady. Posiada ona w sobie potas i magnez, które korzystnie działają na skupienie, koncentrację i regenerację sił. Wiadomo również, że zawiera w sobie tłuszcze, cukier i zbędne kalorie, które przyjmowane w małych ilościach również wpływają korzystnie na organizm. Fenylotylamina to również jeden ze składników zawartych w czekoladzie, który działa na mózg w sposób antydepresyjny, a nawet potęguje i poprawia lepsze odczuwanie przyjemności. Ponadto zawiera w sobie masę witamin takich jak B2, B12, A i E i tłuszcz roślinny, który pomaga eliminować cholesterol.

Dieta czekoladowa

Taki rodzaj diety może wydawać się spełnieniem marzeń każdej osoby, która pragnie w jakiś sposób się odchudzać. Jednak te marzenia mogą zostać bardzo szybko rozwiane, bo nie wolno spożywać jej dowolnych ilości. Dodatkowo jest bardzo krótka, bo czas trwania tej diety to tylko 3 dni i 3, a maksymalnie 4 posiłki dziennie. Dieta dostarcza około 1000 kalorii w ciągu dnia. Bardzo ważna jest jednak samokontrola i samodyscyplina. Wiadomo, że człowiek jest bardzo uległy, zwłaszcza jeśli chodzi o łakocie, dlatego ten rodzaj diety jest tylko dla naprawdę opanowanych osób, które nie ulegają łatwo pokusom.

Jadłospis diety czekoladowej:

Dieta czekoladowa trwa tylko przez trzy dni. Oczywiście to też jest rzecz możliwa do zmiany. Tutaj podane są tylko podstawowe zasady, jak dieta czekoladowa wygląda. Można stosować ją nawet 4 lub 5 dni, ale najlepsze efekty przynosi właśnie 3 dniowa. Najlepszym dla tego okresem jest weekend, bo można przy okazji odprężyć się i zrelaksować przy spożywaniu takich produktów.  Do jadłospisu możemy zaliczyć:

 • płatki lub musli,
 • owoce,
 • sałatki owocowe,
 • orzechy,
 • naleśniki,
 • jogurty,
 • budyń.

Przykładowy dzienny jadłospis diety czekoladowej:

Dzień 1.

 • Śniadanie: budyń z sałatką owocową,
 • Obiad: naleśniki czekoladowe,
 • Kolacja: świeży chleb lub weka z masłem i czekoladą.

Dzień 2.

 • Śniadanie: twarożek i kakao,
 • Obiad: grysik kokosowy z czekoladą,
 • Kolacja: krem czekoladowo bananowy,

Dzień 3.

 • Śniadanie: jogurt kakaowy lub czekoladowy z owocem,
 • Obiad: musli czekoladowe,
 • Kolacja: owoce polane masą czekoladową.

Należy pamiętać, że wartość tych produktów nie może przekroczyć 1000 kalorii dziennie! Gdy tak się stanie, cała dieta traci na efektywności.

Korzyści diety czekoladowej

Zapewne dla wielu największą zaletą tej diety jest fakt, że to słodka dieta, w której dużo jest czekolady i owoców. Jednak nie jest to wcale łatwe dla osób, które szybko ulegają pokusom. Wtedy korzyści mogą przemienić się w negatywne skutki. Jednak, spożywanie czekolady, owoców, mleka i innych produktów tego rodzaju to dowartościowanie organizmu w masę substancji odżywczych. Nie tylko pomoże to w zbudowaniu lepszej figury, ale również przynosi korzyści właśnie zdrowotne i psychiczne, takie jak zmniejszenie stresu, rozluźnienie i rozładowanie napięcia. Dlatego, ten rodzaj diety zalecany jest dla każdego, nawet dla tych, którzy nie chcą się odchudzać, a poprawić sobie humor.

Komentarze do: Dieta czekoladowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz