Szukaj

Na czym polega dieta Breussa?

To co jeść, aby żyć zdrowo jest dziś przedmiotem wielu publikacji. Duża część z nich porusza problemy kuracji antyrakowych, gdyż to właśnie nowotwór jest bardzo powszechnym problemem medycznym, który w przerażającej liczbie przypadków kończy się zgonem.

Na czym polega dieta Breussa?

Każdy lubi zjeść dużo i dobrze. Pamiętajmy jednak, aby spożywane składniki były także zdrowe - dieta może zapobiec rozwojowi komórek rakowych w naszym organizmie, ale i odwrotnie może zwiększyć ryzyko zachorowania. Lekarze coraz mocniej podkreślają wpływ odżywiania na kształtowanie nowotworu.

Ten temat zainteresował również Rudolfa Breussa - austriackiego naturopatę i zielarza, który opracował 42-dniową kurację nowotworową. Uratował tym samym od cierpienia ok. 40 tys. osób, z których chorobą współczesna medycyna nie mogła sobie poradzić. Lepsze rezultaty uzyskał u osób, które podjęły kurację zaraz po diagnozie bez uszkodzenia organizmu ciężkimi środkami chemicznymi. Zatem skuteczność zaleceń Breussa jest niezaprzeczalna.

"...albo żyć i zjeść raka, albo dać się zjeść rakowi"

Rudolf Breuss uważał, że chory ma dwa wyjścia: odżywiać się tak, aby pokonać raka, albo poddać się chorobie. Osłabić nowotwór można najskuteczniej poprzez wyzbycie się ze swojej diety takich składników jak konserwanty, tłuszcze, cukry, papierosy, toksyny, białko zwierzęce, sól. Bez tych, słabnie i obumiera.

Kuracja Breussa jest dietą profilaktyczną, ponieważ komórki rakowe rozwijają się w naszym organizmie od kilku dni do kilkudziesięciu lat, a tempo to jest uzależnione od sposobu żywienia i stylu życia. Tak długo, jak mamy chęć do życia, wolę wyzdrowienia i wytrwałość, tak również nasze szanse wyleczenia będą większe.


Ta niezwykła dieta leczy nie tylko zmiany nowotworowe, ale również wiele innych chorób np. artretyzm, choroby stawów biodrowych, zapalenie stawów, osteoporozę, czyli odwapnienie kości i zwyrodnienia kręgów piersiowych i lędźwiowych. Stosuje się ją wówczas tylko przez 3 tygodnie pijąc herbatę szałwiową, nerkową i biorąc kąpiele ze skrzypu polnego, pruszu siana oraz słomy owsianej.

Jakie składniki są podstawą diety?

Podstawą diety są zioła, soki, brak tłuszczów i białek. Dieta trwa 42 dni, podczas których ważną rolę pełnią herbaty ziołowe, soki warzywne, sałatki owocowe, zupy i inne uzdrawiające połączenia. Wielu uważa, że niemożliwą rzeczą jest żywić się w ten sposób, a tym bardziej wątpi w skuteczność tej kuracji. Zdumiewające statystyki nie przekonują niestety lekarzy, którzy również nie dowierzając radzą pacjentom leczenie tradycyjne, ponieważ nie mają oni pojęcia o leczeniu naturalnym i używanych w nim środkach. Przepisują lekarstwa, które kłócą się z założeniami kuracji - nie należy podczas diety brać żadnych zastrzyków, ani naświetlań.


Podczas kuracji antyrakowej Breussa należy przyjmować dużo ruchu, który pomoże nam zapomnieć o chorobie i jedzeniu. Nie wolno palić papierosów i przebywać w pomieszczeniach zadymionych. Ważne jest też nasze nastawienie psychiczne, a więc wola bycia zdrowym, gotowość stawienia czoła schorzeniu i pozytywne myślenie o zdrowiu, co wzmacnia samoleczenie. Obserwujmy też nasz organizm na jakie postaci „pokarmów” i jakie pory ich podawania reaguje najlepiej, aby przyjmować je właśnie wtedy.

Kuracja sokowa i herbaciana

Bardzo ciężko jest przez około półtora miesiąca nic nie jeść, a jedynie przyjmować soki warzywne. Tych jednak, możemy pić tyle, żeby zaspokoić głód, jednak nie więcej niż pół litra dziennie. Napoje te najlepiej przyrządzać w domu i zaopatrzyć się przy tym w ekologicznie uprawiane składniki. Najlepsza mieszanka do soku to czerwone buraczki, marchewka, bulwa selera, rzodkiew i ziemniak, z którego obierek możemy zaparzyć herbatę.

Wszystkie potrzebne przepisy Breuss opisał w swojej publikacji „The Breuss Cancer Cure”. Do najpopularniejszych jego przepisów należą herbaty ziołowe, m.in. herbata szałwiowa, bodziszkowa i nerkowa. Wszystkie są mieszanką kilku ziół, które podawane mogą być w rozmaity sposób: bezpośrednio do picia, w formie okładów, kompresów czy płukanek.

Co potem? Musimy pamiętać, że podczas kuracji pacjent może stracić od 5 do 15 kg wagi ciała. W związku z tym, ważnym aspektem jest postępowanie po zakończeniu diety, czyli prawidłowe i pełnowartościowe odżywianie. Również podczas diety trzeba dbać o jak najlepszą postawę i stan naszego organizmu. Należy trzymać się zaleceń dotyczących leczenia schorzeń poszczególnych organów, ponieważ tylko dokładne przestrzeganie zaleceń, determinacja i sumienność pozwolą nam uzyskać oczekiwane efekty.

Autor:

Agnieszka Augustowska

Komentarze do: Na czym polega dieta Breussa?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz