Szukaj

Im wcześniej zaczynasz pić, tym więcej ryzykujesz

Podziel się
Komentarze0

Badania pokazują, że im wcześniej zaczynamy pić, tym większe jest prawdopodobieństwo pojawienia się problemów związanych z alkoholem. Naukowcy przyjrzeli się wiekowi, w którym studenci po raz pierwszy spróbowali alkoholu, a także wiekowi, w którym po raz pierwszy się upili.Odkrycia pokazują, że zarówno wczesny kontakt z alkoholem jak i szybkie zmierzanie w kierunku upijania się, mogą prowadzić do ciężkiego picia oraz do problemów w trakcie nauki w szkole średniej i na studiach.

Aczkolwiek, nie jest jasne, czy ryzyko to jest związane generalnie z jakimkolwiek wczesnym kontaktem z alkoholem, czy też może z inicjacją do samego ciężkiego picia.

Rezultaty tego badania zostaną opublikowane w listopadowym numerzez Alcoholism: Clinical & Experimental Research.


Doktor Meghan Rabbitt Morean z wydziału psychiatrii Yale University School of Medicine, wyjaśnia: wiele badań znalazło powiązanie między AFD (ang. age at first drink) oraz szeroką gamą negatywnych wyników związanych z alkoholem w późniejszym życiu, włączając w to także rozwój zaburzeń związanych z używaniem alkoholu, problemy z prawem, a także problemy zdrowotne, takie jak marskość wątroby.

Co więcej, istnieją także dowody na to, że wczesny kontakt z alkoholem powiązany jest z natychmiastowymi problemami, takimi jak zaburzenia rozwoju mózgu, uszkodzenia wątroby w okresie nastoletnim, ryzykowne zachowania seksualne, słabe wyniki w szkole, używanie substancji takich jak marihuana albo kokaina.

W najnowszym badaniu udział wzięło 1 160 studentów pierwszego roku, w tym 766 kobiet oraz 349 mężczyzn.

Badacze odkryli również, że impulsywność oraz rodzinna historia alkoholizmu były związane z wczesnym piciem oraz przyszłymi problemami.

Komentarze do: Im wcześniej zaczynasz pić, tym więcej ryzykujesz

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz