Szukaj

Igłą w ból z Med Polonią

Podziel się
Komentarze0

W poznańskim szpitalu i przychodni Med Polonia współczesna medycyna łączy się z naturalną tradycją Wschodu. Wszystko to za sprawą Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego, która, oprócz tradycyjnych terapii, poszerza swoje usługi o akupunkturę.


Akupunktura to nakłuwanie specjalnymi igłami wybranych punktów na ciele człowieka. Punkty te posiadają zwiększoną liczbę zakończeń nerwowych oraz charakteryzują się dużo mniejszym oporem elektrycznym. Dzięki tym właściwościom akupunktura może niwelować różne objawy chorobowe, a także likwidować ból.

– Na ciele człowieka znajduje się prawie tysiąc punktów energetycznych. W zależności od umiejscowienia odpowiadają różnym częściom organizmu. Akupunktura znalazła zastosowanie w walce z wieloma rodzajami bólu. Stosować tę metodę możemy przy dolegliwościach towarzyszących zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatii, rwie kulszowej i innym bólom korzeniowym, w bólach głowy, zespole bólu mięśniowo-szkieletowego, w nerwobólach nerwów obwodowych, w tym nerwu trójdzielnego i twarzowego oraz neuralgiach po półpaścu – mówi kierownik przychodni szpitala Med Polonia dr n.med. Agnieszka Bujnowska.


Igły stosowane w akupunkturze są jałowe, jednorazowe i bardzo cienkie, o grubości porównywalnej z średnicą włosa. Pacjent niemalże nie odczuwa momentu przechodzenia ostrza przez skórę. – Akupunktura to jedna z nielicznych metod medycyny naturalnej uznanych przez Światową Organizację Zdrowia. Jest ona doskonałą alternatywą i bezpiecznym uzupełnieniem tradycyjnych sposobów przeciwbólowych stosowanych przez pacjentów na co dzień – mówi dr n.med. Agnieszka Bujnowska z Med Polonii.

Ból to doznanie które pociąga za sobą wiele konsekwencji nie tylko zdrowotnych, ale i społecznych. Osoby, które nie radzą sobie z bólem i odczuwają go silniej niż inni, mają problemy w codziennym funkcjonowaniu. Dłużej wracają do zdrowia, nawet po banalnych infekcjach, ciężej znoszą terapię i okres rekonwalescencji. Dlatego w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego w Med Polonii poza akupunkturą pacjenci cierpiący z powodu tej dolegliwości mogą zasięgnąć porady specjalistów i zastosować różne konwencjonalne metody leczenia: blokady nerwów obwodowych, terapie farmakologiczne leczenia bólu przewlekłego, w tym również nowotworowego.

Komentarze do: Igłą w ból z Med Polonią

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz