Szukaj

Grypa zabiła 105 osób, w większości niezaszczepionych

Podziel się
Komentarze0

Amerykańskie centra CDC donoszą, że w tym roku w Stanach Zjednoczonych grypa zabiła 105 dzieci, a prawie żadne z nich nie zostało zaszczepione przeciwko chorobie. Liczba ta jest trzykrotnie wyższa niż liczba zgonów stwierdzonych w ubiegłym sezonie (34).Dr Michael Jhung z CDC mówi: - Sezon grypowy zaczyna osiągać swój kres, ale to jeszcze nie koniec.

Centra CDC donoszą, że 6 dzieci zmarło na grypę w ubiegłym tygodniu, podnosząc całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych do 105. Ale w latach 2010-2011, 122 osób zmarło na grypę, a w trakcie epidemii świńskiej grypy 2009 – 2010 aż 282.

Większość dzieci, które zmarły, nie były zaszczepione przeciwko grypie.

Dr Jhung mówi: - Zaszczepione dziecko o 64% było mniej zagrożone hospitalizacją z powodu grypy w tym roku w porównaniu do dziecka niezaszczepionego. Spośród zmarłych dzieci, 60% było z grupy wysokiego ryzyka komplikacji pogrypowych.


Centra CDC wyjaśniają w komunikacie: - Dzieci młodsze niż 5 lat oraz dzieci w każdym wieku z niektórymi przewlekłymi chorobami, takimi jak astma czy choroby serca, są w grupie wysokiego ryzyka poważnych komplikacji pogrypowych.

Oznacza to, że 40% zmarłych dzieci było zdrowych pod innym względem. Dlatego dr Jhung naciska, żeby każdy, kto choruje na grypę, natychmiast odwiedzał swojego lekarza, ponieważ dwa leki przeciwgrypowe – Tamiflu i Relenza – mogą pomóc zredukować ciężkość objawów. Ale powinny być podane w ciągu dwóch dni od zarażenia.

Grypa zabija od 3 000 do 49 000 ludzi każdego roku, według danych CDC. A ludzie powyżej 65 roku życia są najbardziej zagrożeni zgonem z jej powodu.

Komentarze do: Grypa zabiła 105 osób, w większości niezaszczepionych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz