Szukaj

Genetyka i choroby psychiczne w XXI wieku

Podziel się
Komentarze0

O metodach badań wykorzystywanych do poszukiwania genów odpowiedzialnych za choroby psychiczne odpowie prof. Joanna Hauser na spotkaniu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wykład w ramach cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku” odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 17.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.


Czy choroby psychiczne można odczytać z badań DNA? Czym są geny kandydujące?

Jak do badań pacjentów psychiatrii odnoszą się ich rodziny i pracownicy służby zdrowia? Prof. Joanna Hauser z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu będzie gościem spotkania „Wyzwania humanistyki XXI wieku” w SWPS i opowie o najnowszych badaniach genetycznych w psychiatrii.


Prof. Joanna Hauser jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistką w zakresie genetyki w psychiatrii. Naukowo zajmuje się badaniem predyspozycji genetycznych do takich chorób jak schizofrenia, depresja, anoreksja.

Wykład z cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku” jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych tematem, m.in. psychologów klinicznych, lekarzy, psychiatrów, studentów oraz doktorantów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie SWPS.

Wstęp wolny.

Komentarze do: Genetyka i choroby psychiczne w XXI wieku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz