O metodach badań wykorzystywanych do poszukiwania genów odpowiedzialnych za choroby psychiczne odpowie prof. Joanna Hauser na spotkaniu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wykład w ramach cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku” odbędzie się w piątek, 10 maja o godz. 17.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Czy choroby psychiczne można odczytać z badań DNA? Czym są geny kandydujące?
Jak do badań pacjentów psychiatrii odnoszą się ich rodziny i pracownicy służby zdrowia? Prof. Joanna Hauser z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu będzie gościem spotkania „Wyzwania humanistyki XXI wieku” w SWPS i opowie o najnowszych badaniach genetycznych w psychiatrii.
Zobacz również:
- Pierwsze genetyczne zwiastuny depresji poporodowej
- Czy geny mogą pomóc w oczyszczaniu obszaru mózgu odpowiedzialnego za Alzheimera?
- Na czym polegają testy genetyczne?
- Nanociała wielbłądów cudownym lekarstwem na najcięższe choroby?
- Zespół Marfana
- Mukowiscydoza - objawy i leczenie
- Mukowiscydoza
- Komórki macierzyste największą nadzieją medycyny XXI wieku, dlaczego?
Prof. Joanna Hauser jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistką w zakresie genetyki w psychiatrii. Naukowo zajmuje się badaniem predyspozycji genetycznych do takich chorób jak schizofrenia, depresja, anoreksja.
Wykład z cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku” jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych tematem, m.in. psychologów klinicznych, lekarzy, psychiatrów, studentów oraz doktorantów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie SWPS.
Wstęp wolny.