Szukaj

Dziwne objawy, które mogą sygnalizować coś poważnego

Podziel się
Komentarze0

Całkiem-zabawne-ale-nieszkodliwie dziwaczne zachowania naszego ciała, czy też może oznaka czegoś poważnego? Czy należy brać to na poważnie? Dyrektor ds. medycznych w NBC, doktor Nancy Snyderman omawia tutaj kilka ciekawych objawów, które w rzadkich przypadkach – rzadkich, ale jednak - mogą sygnalizować jakąś chorobę.A więc objawów, które wymagają jednak naszej uwagi.

Ciekawy objaw: Jednostronne słyszenie

Tracisz słuch - ale tylko w jednym uchu. To może być wczesny objaw łagodnego guza mózgu, który dotyczy nerwu czaszkowego. Ten typ nowotworu, nazywany nerwiakiem nerwu słuchowego, może być zmianą nienowotworową.

Ale, guz ten może rosnąć i naciskać na kluczowe obszary mózgu.  Co więcej, jeżeli guz urośnie tak wielki, że zaczynie uciskać pień mózgu, może to być groźne dla twojego życia.


Ciekawy objaw: drylowane paznokcie

Niezdrowo wyglądające paznokcie to coś więcej niż oznaka, że pilnie potrzebujesz porządnego manicure. Albowiem, niezdrowy wygląd paznokci to również bardzo często pomijany, ale istotny objaw wielu chorób.


Paznokcie, które wyglądają jak zostały pokłute wielokrotnie szpilką, jakby usiane kraterami, mogą oznaczać pierwszy objaw nieprzyjemnej choroby skóry, czyli łuszczycy.


Ciekawy objaw: piegi na siatkówce (w oku)

Piegi na siatkówce to czarne plamy o wyraźnych brzegach, znajdujące się w tylnej części oka. Zazwyczaj piegi takie są nieszkodliwe, ale w niektórych przypadkach mogą być objawem, niestety, raka jelita grubego.

Ciekawy objaw: Krwawienie z dziąseł

Zbyt agresywne szczotkowanie zębów lub czyszczenie przy pomocy nitki do zębów, może wywołać krwawienie dziąseł. Ale, w rzadkich przypadkach, krwawienie z dziąseł może być wczesnym objawem białaczki, czyli raka krwi, w którym źle funkcjonujące białe ciałka krwi rozmnażają się w sposób niekontrolowany.

U dzieci, krwawiące dziąsła należy traktować szczególnie poważnie, ponieważ zapalenie dziąseł zazwyczaj występuje tylko u osób dorosłych.

Ciekawy objaw: Suchość w ustach

Wrażenie suchości w ustach może po prostu oznaczać, że jesteś spragniony. Ale nie zawsze. Albowiem, uporczywa suchość w jamie ustnej, w połączeniu z suchymi oczami, to kluczowa kombinacja objawów syndromu Sjögrena, czyli choroby autoimmunologicznej, w której układ odpornościowy mylnie atakuje śluz oraz gruczoły wydzielające śluz w oczach i ustach danego pacjenta.

Komentarze do: Dziwne objawy, które mogą sygnalizować coś poważnego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz