Szukaj

Dobra higiena pomaga zachować zdrowie

Podziel się
Komentarze0

Dobra i staranna higiena przycznia się do zachowania, a nawet do poprawienia zdrowia, jak ujawniają rezultaty pewnego międzynarodowego badania, które studiowało przyzwyczajnia, jakie nabyliśmy w tej dziedzinie. Organizacja Hygiene Council przeprowadziła ankietę pośród 12 000 osób z 12 krajów na świecie.


Celem tego badania było lepsze zrozumienie niektórych danych demograficznych oraz niektórych cech osobowości. A konkretnie, chodziło o zrozumienie tego, w jaki sposób te czynniki mogą wpłynać na osobiste zwyczaje w dziedzinie higieny.

Według wniosków wypływających z tego badania, dobre zwyczaj w dziedzinie higieny stanowią kluczowy element do zachowania dobrego zdrowia, wraz z niskimi poziomami zachorowalności na katar oraz niskimi poziomami biegunek.

Badanie to przynosi nowe elementy, podkreślając jeszcze bardziej znaczenie dobrych zwyczajów higienicznych, które mogą przyczynić się do skutecznego eliminowania rozprzestrzeniania się zarazków oraz do ochrony zdrowia, jak wyjaśnia doktor Donald Low, mikrobiolog kanadyjski oraz przełożony szpitala Mount Sinai Hospital w Toronto, w Kanadzie.


Champion w dziedzinie higieny

Rezultaty tego badania pokazują przede wszystkim, że kobiety bardziej się troszczą o higienę niż mężczyźni. Oznacza to, że kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni myją ręce, także ponad dwa razy częściej niż mężczyźni stosują zasady starannej higieny w domu.

Zresztą, kobiety – gospodynie domowe utrzymują największy poziom higieny osobistej. Studenci świecą złym przykładem, ponieważ są najbrudniejsi, jeśli chodzi o higienę osobistą.

Na dwanaście przebadanych krajów, Kanada jest na drugim miejscu, jeśli chodzi o higienę domową. Wielka Brytania oraz Australia zajmują tę samą pozycję – pierwsze miejsce. Z kolei Chiny, Malezja oraz Arabia Saudyjska pozostają na szarym końcu. Na dwanaście krajów, przypomnijmy.

Komentarze do: Dobra higiena pomaga zachować zdrowie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz