Szukaj

Coraz więcej zarażonych kleszczy

Podziel się
Komentarze1

W ciągu ostatnich 10 lat aż dziesięciokrotnie zwiększyła się liczba osób, które zachorowały na boreliozę. Jednocześnie diagnostyka i leczenie tej groźnej choroby budzi wiele kontrowersji.Borelioza jest chorobą przenoszoną przez kleszcze, które mogą być nosicielami zarażonych krętków. Charakteryzuje się zajęciem skóry, stawów, układu nerwowego i serca. Z międzynarodowych badań naukowych Towarzystwa ILADS, wynika, że wymaga kilkumiesięcznej a nawet kilkuletniej terapii.

Co trzeci kleszcz przenosi choroby

W Polsce regularnie wzrasta liczba kleszczy zarażonych boreliozą. Jeszcze 10 lat temu było to tylko 10 % kleszczy, dziś dane mówią o 30%. Kleszcz, pijąc krew zwierząt, połyka zarażone drobnoustroje. Według informacji Państwowego Zakładu Higieny kleszcze mogą przenosić m.in. aż 130 odmian wirusów oraz 20 gatunków różnych bakterii.


Profilaktyka boreliozy - Mosbito TIC – OFF

W przypadku tak wielkiego wzrostu zachorowań bardzo ważna jest profilaktyka. I chociaż nie każdy kleszcz może być zakażony krętkami wywołującymi boreliozę, warto zrobić wszystko by zminimalizować ryzyko. Pewnym sposobem na bezpieczne usunięcie kleszcza ze skóry jest nowy, unikalny na polskim rynku preparat w aerozolu Mosbito TIC – OFF.

Jego unikalne działanie polega na tym, że spryskanie kleszcza powoduje jego natychmiastowe zamrożenie. Dzięki temu kleszcz nie wpuszcza  chorobotwórczych płynów do organizmu człowieka.

- „Specjalny aplikator precyzyjnie dozuje preparat tak, że spryskiwany jest jedynie kleszcz,  z ominięciem skóry człowieka wokół niego - mówi Monika Gąska, Group Brand Manager - Po spryskaniu kleszcz natychmiast  zostaje zamrożony, przed tym jednak następuje wycofanie jego narządu gębowego ze skóry.  Kleszcza usuwamy za pomocą dołączonej do opakowania pęsety".

Wśród produktów Mosbito dostępna jest również linia Mosbito na komary, oparta na naturalnych składnikach, polecana zwłaszcza do ochrony dzieci.

Produkty Mosbito znajdziesz na:  www.drogeriazdrowie.pl oraz Kidy.pl.

Komentarze do: Coraz więcej zarażonych kleszczy (1)

Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze