Szukaj

Co piąty Francuz nie korzysta codziennie z prysznica

Podziel się
Komentarze0

Pojawiające się zimą wirusy to okazja do zadawania pytań odnośnie nawyków Francuzów w zakresie higieny, w tym mycia rąk. Kiedy ostatni raz umyliście ręce? Jeśli nie zamierzacie tego zrobić wychodząc z metra lub autobusu, to jesteście podobni do Francuzów, gdyż co drugi nie myje rąk, jak wynika z sondażu BVA dla firmy Tork, opublikowanego w poniedziałek z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk.Według sondażu przeprowadzonego wśród 1000 osób, 12,5% respondentów nie myje systematycznie rąk po wyjściu z toalety, a 55% nawet o tym nie myśli po skorzystaniu z publicznych środków transportu, nawet jeśli 54% uważa metro lub autobus za "najbrudniejszy przedmiot codziennego użytku".

Przykładni uczniowie to mniejszość - 21,4% ankietowanych potwierdza czynność mycia rąk do dziesięciu razy dziennie.

Moment, w którym Francuzi są bardziej świadomi zachowania higieny - tak twierdzi 86,6% -  to czas przygotowywania posiłku.

Zaniedbywanie mycia


Młodzi w wieku od 18 do 34 lat są mniej skrupulatni - 43% ogranicza się jedynie do spłukania palców przed siadaniem do stołu. Tymczasem mycie rąk jest niezbędne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się zimowych wirusów, takich jak grypa czy zapalenie żołądka lub jelit.

Jest to szczególnie konieczny zabieg przed przygotowywaniem żywności, po skorzystaniu z toalety, po przyjściu z zewnątrz i po wydmuchaniu nosa lub gdy złapie nas kaszel podczas choroby.

Do nieczęstej kąpieli i higieny ciała przyznaje się tylko 18% Francuzów, którzy wykonują ją raz w tygodniu, a 61% uważa, że nie należy się często kąpać.

Co do korzystania z prysznica, 11,5% Francuzów kąpie się pod natryskiem kilka razy dziennie, a 67,7% przynajmniej raz dziennie, jednak 20% bierze prysznic tylko raz na dwa dni lub rzadziej, a 3,5% raz na tydzień.

Wreszcie, młodzi ludzie mniej kłopoczą się o czystość toalety niż starsi: zaledwie 18,9% w przedziale wiekowym 18 do 34 lat to ludzie dbający o codzienne utrzymanie czystości w toalecie, wobec 44,9% osób w wieku od 50 do 64 lat i 58,7% osób powyżej 65 lat.Komentarze do: Co piąty Francuz nie korzysta codziennie z prysznica

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz