Szukaj

Ciśnienie polskiego kibica

Podziel się
Komentarze0

Już 1 grudnia w warszawskiej hali Torwar kibice walk MMA będą mogli się przekonać, w jaki sposób sportowa ekscytacja wpływa na ich ciśnienie tętnicze. Badania zostaną przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Ciśnienie na życie”, organizowanej przez Grupę Polpharma.


Zdaniem lekarzy regularne uprawianie sportu pozytywnie wpływa na nasz układ krążenia. Z drugiej strony, wpływ na nasze ciśnienie ma również  sama obserwacja zmagań sportowych. Grupa Polpharma postanowiła dokładnie zmierzyć wpływ emocji na ciśnienie krwi kibiców MMA. 1 grudnia w warszawskiej hali Torwar, podczas gali KSW21, wyposażona w ciśnieniomierze ekipa pielęgniarek sprawdzi moc oddziaływania silnych wrażeń na ludzki organizm.

Mamed Khalidow, Kendall Grove, Michał Materla, to zawodnicy, których walki rozgrzewają kibiców MMA i KSW do czerwoności. Specjalna akcja w ramach kampanii społecznej ,,Ciśnienie na życie” pozwoli wyrazić ich wpływ na fanów w milimetrach słupa rtęci (mm Hg). Na hali Torwar zmierzą się największe gwiazdy łączonych sztuk walki, a ich fani będą mogli sprawdzić, czy ich ciśnienie tętnicze, mimo sportowych uniesień, mieści się w przyjętej normie.


Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. A co może być przyczyną nadciśnienia? Istotne czynniki ryzyka to m.in. niewłaściwa dieta, palenie tytoniu i brak ruchu. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że eksperyment na Gali KSW21 zachęci kibiców do regularnych pomiarów ciśnienia krwi oraz do bardziej aktywnego trybu życia – obserwacje sportowych zmagań są ekscytujące, ale to aktywność fizyczna pomaga nam w utrzymaniu zdrowia!


***

Informacje o Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Ciśnienie na życie”

Polfa Warszawa Grupa Polpharma jest sponsorem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ,,Ciśnienie na życie”. Akcja ma uświadomić Polakom, jakie ryzyko niesie ze sobą brak profilaktyki schorzeń układu krążenia. Jak bowiem wynika z badania przeprowadzonego przez PBS w listopadzie 2012 roku "Nadciśnienie tętnicze - czy wiemy o nim wszystko?", wiele osób po pięćdziesiątym roku życia nie zamierza diagnozować stanu swojego zdrowia. Znaczna część ankietowanych zaczęła regularnie mierzyć cieśnienie krwi dopiero po przykrym wypadku zdrowotnym (np. zawale serca). Co więcej, w społeczeństwie wciąż dominują złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Panuje też przekonanie, że konsultacja lekarska i badania profilaktyczne są domeną starzejącego się pokolenia.

Komentarze do: Ciśnienie polskiego kibica

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz