Szukaj

Brakuje odpowiedniej diagnozy oraz odpowiedniego leczenia osteoporozy

Podziel się
Komentarze0

Jedynie bardzo niewielka liczba obywateli Kanady cierpiących na wrodzoną łamliwość kości otrzymuje odpowiednią opiekę, która pozwala zapobiec wystąpieniu innych złamań, które mogą doprowadzić do niepełnosprawności, a nawet śmierci chorego, podkreśla Ostéoporose Canada. Ostéoporose Canada zarazem przedstawia swoje nowe dyrektywy, mające na celu walkę z chorobą.Te nowe dyrektywy powinne pozwolić ulepszyć diagnozę oraz poprawić leczenie łamliwości kości, spowodowanej osteoporozą, która dotyka blisko dwa miliony Kanadyjczyków. Jedna kobieta na cztery i przynajmniej jeden mężczyzna na ośmiu, w wieku powyżej 50 lat, są dotknięci tą chorobą.

Doktor William Leslie, przewodniczący Ostéoporose Canada, a także współautor raportu, podtrzymuje twierdzenie, że brak odpowiedniej opieki nad tymi osobami jest nie do zaakceptowania, nie tylko w Kanadzie, ale również na całym świecie.


Złamania bioder, ramion, rąk, żeber i miednicy mogą się pojawić w następstwie upadków albo nawet lżejszych uderzeń. W przypadku ostrej osteoporozy, chora osoba może doświadczyć złamania na przykład nawet podczas zwykłego kaszlu albo kichnięcia.

Doktor William Leslie podkreśla, że złamanie biodra może być ekstremalnie bolesne, co sprawia, że ludzie z takim złamaniem idą do lekarza. Natomiast, wyjaśnia doktor Leslie, niektóre inne złamania wywołują jedynie lekki dyskomfort i dlatego istnieje duże ryzyko, że mogą zostać niewykryte, ponieważ część ludzi nigdy nie zdecyduje się iść do lekarza z tego powodu.

Salima Ladak-Kachra, która jest właścicielką kliniki od 12 lat, mówi o chorobie „o niezliczonej ilości złamań”, która może dotknąć każdego. Salima Ladak-Kachra wspomina także, że złamania kręgosłupa oraz bioder mogą bardzo drogo kosztować pacjentów, ich rodziny, a także całe społeczeństwo.

Komentarze do: Brakuje odpowiedniej diagnozy oraz odpowiedniego leczenia osteoporozy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz