Szukaj

Bakteria EHEC: bilans powiększa się w Niemczech, 39 zgonów w Europie

Podziel się
Komentarze0

Epidemia spowodowana przez bakterię EHEC jest przyczyną kolejnej śmierci w Niemczech, według władz sanitarnych, podnosząc w ten sposób liczbę zmarłych do 38 w tym kraju i do 39 w sumie, w całej Europie.Federalny Instytut Nadzoru Sanitarnego Roberta Kocha odnotował nowy zgon w swoim codziennym bilansie epidemii w Niemczech - który właśnie dodał się do zmarłej kobiety w Szwecji - o którym wspomniano w środę, w komunikacie.

Jednakże, liczba nowych przypadków jest na poziomie wyraźnie mniejszym niż wcześniej, co pozwala przypuszczać, że najgorsze w tej epidemii, która zaczęła się na początku maja i w głównej mierze uderzyła w północną część kraju, już minęło.


Po raz pierwszy odnotowano śmierć dziecka w tym tygodniu w Niemczech. Śmierć małego chłopca, w wieku 2 lat, została ogłoszona we wtorek.

Po tygodniach niepewności, władze niemieckie zidentyfikowały w piątek przyczynę skażenia, która został potwierdzona w sobotę: skażone kiełki pochodzące z fermy biologicznej na północy Niemczech, Gärtnerhof, w Bienenbüttel. Została ona zamknięta.

Władze niemieckie odradzają, aż do czasu wydania nowych zarządzeń, konsumpcję kiełków, niezależnie od tego, czy byłyby one kupione, czy też uprawiane w domu.

Komentarze do: Bakteria EHEC: bilans powiększa się w Niemczech, 39 zgonów w Europie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz