Szukaj

Astma również wyjeżdża w podróż!

Podziel się
Komentarze0

Astmatycy również mają swój Światowy Dzień, a przypada on na dzień 3 maja. Ponieważ lato się zbliża, a astma nigdy nie jest dość daleko, francuskie stowarzyszenie Astma&Alergie przypomina, co powinniśmy robić, aby przeżyć wakacje w spokoju.Jakieś cztery milionów Francuzów cierpi na astmę, czyli 6,7% populacji (9% dzieci). Aby lepiej przybliżyć opinii publicznej zagrożenia związane z tą chorobą, oraz sposoby pozwalajace sobie z nią radzić w życiu codziennym, stowarzyszenie Astma&Alergia zorganizowała wielką kampanię, w ramach Światowego Dnia Astmy, wymyślonego przez Światową Inictatywę przeciwko astmie (GINA).

Przez cały tydzień zorganizowano wiele manifestacji, skupionych wokół tematu: Astmatycy, praktyczne porady, aby dobrze podróżować. Darmowe broszurki informacyjne były również dystrybuowane wśród specjalistów (lekarze, farmaceuci...).


Przyczyną często jest alergia

Przerażające duszności, odczuwane przez osoby cierpiące na astmę w trakcie jednego z ataków, są związane ze zwężeniem dróg oddechowych przez zapalenie oraz przez skurczanie mięśni oskrzeli. Wejście i wyjście powietrza z klatki piersiowej jest utrudnione, jakby powietrze przepływało przez słomkę, a towarzyszy tym trudnościom świstanie przy wydechu.

Te problemy oddechowe są często związane z ekspozycją na alergeny (pyłki, produkt spożywczy...) albo na inne czynniki wyzwalające (zanieczyszczenia, wirus, stres, aktywność fizyczna...), ale mogą również ewoluować do postaci astmy chronicznej.

Astma w ogóle nie jest chorobą niewinną, ponieważ zabija około 1 000 osób każdego roku wśród ludzi poniżej 65 roku życia oraz powoduje 600 000 dni hospitalizacji, a także 7 000 000 dni przerwy w pracy każdego roku, jak podają liczby przytaczane przez stowarzyszenie Astma&Alergia.

Komentarze do: Astma również wyjeżdża w podróż!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz