Szukaj

Astma postępuje w umiarkowanym stopniu w Stanach Zjednoczonych, zdaniem władz

Podziel się
Komentarze0

Astma wydaje się lekko postępować w Stanach Zjednoczonych. Jeden Amerykanin na dwunastu stwierdza, iż cierpi na tę chorobę. Federalne władze zdrowotne stwierdziły niedawno, że 8,2% Amerykanów cierpiało na astmę w 2009 roku, czyli chodziło o 25 000 000 ludzi.Poziom ten był stały i wynosił około 8%, od czterech lat. Lepsze metody wykrywające astmę mogą być może częściowo wyjaśnić ten wyższy poziom.

Przedstawicielka Centers for Disease Control and Prevention ujawniła, że ulepszenie metod diagnozy przekłada się na większą liczbę wykrywanych przypadków między 1980 i 1995 rokiem.


Astma powoduje około 3 000 zgonów każdego roku. Leczenie wydaje się jednak coraz lepsze, ponieważ 52% pacjentów cierpiało na napady astmy w 2009 roku, a na początku dziesięciolecia było to 60% pacjentów.

Astma częściej zdarza się u kobiet niż u mężczyzn. Jest ona także bardziej rozpowszechniona wśród dzieci, Murzynów, Portorykańczyków, ludzi żyjących poniżej progu ubóstwa oraz wśród mieszkańców północnego wschodu i środkowego zachodu.

Komentarze do: Astma postępuje w umiarkowanym stopniu w Stanach Zjednoczonych, zdaniem władz

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz