Szukaj

Aukcja charytatywna - "Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!"

Podziel się
Komentarze0

Użytkownicy portalu Allegro.pl mają niepowtarzalną okazję by wylicytować koszulkę zaprojektowaną przez jedną z wielu znanych osób m.in. Olgę Borys, Agatę Dębicką, Maję Popielarską, Marcina Bosaka, Piotra Grabowskiego, Leszka Stanka, Sunset Strip, Justynę Steczkowską, Agę Zaryan, Krzysztofa Hołowczyca, czy aktorów Teatru Muzycznego ROMA.


15 listopada b.r. rozpoczęła się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz nowo otwartego Ośrodka Wspierania Chorych na Nowotwory i ich Rodzin w Szczecinie, prowadzonego przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin. Przedmiotem aukcji będą koszulki oraz grafiki zaprojektowane przez Ambasadorów kampanii „Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!”. Aukcja organizowana jest w listopadzie z okazji obchodów Światowego Miesiąca Świadomości Raka Płuca.

Aukcja charytatywna, która rozpoczęła się 15 listopada na portalu Allegro.pl, jest elementem zainaugurowanej w listopadzie 2011 kampanii „Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!”. Od marca 2011 Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin prowadzi kampanię na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.pl/TrzebaWiedziec), której celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat raka płuca oraz sytuacji osób zmagających się z tą chorobą.

W ramach aukcji, zorganizowanej z okazji  Światowego Miesiąca Świadomości Raka Płuca, projekty przygotowane przez Ambasadorów kampanii zostaną zlicytowane na portalu Allegro.pl, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na rzecz osób, które zmagają się z chorobą nowotworową, m.in. na wyposażenie sali terapeutycznej oraz rehabilitacyjnej w Ośrodku Wspierania Chorych na Nowotwory i ich Rodzin w Szczecinie.


Ośrodek ten powstał, by pomagać chorym w walce z nowotworem, ułatwiając im odnalezienie się w nowej codzienności oraz tworząc przestrzeń dla wzajemnego wsparcia. Dzięki oferowanej przez Stowarzyszenie możliwości rozwijania zainteresowań, pacjentom łatwiej będzie wrócić do życia sprzed choroby, a poprawa kondycji psychicznej i podnoszenie sprawności fizycznej umożliwi im ponowne podjęcie pracy zawodowej.

W swoich założeniach Ośrodek Wspierania Chorych na Nowotwory i ich Rodzin w Szczecinie realizuje działania z zakresu:
  • aktywizacji osób z chorobą nowotworową,
  • grupy wsparcia dla rodzin osób chorych,
  • terapii zajęciowej w postaci treningu umiejętności społecznych,
  • biblioterapii i muzykoterapii,
  • zajęć relaksacyjnych, plastyczno – technicznych, fotograficznych, informatycznych,
  • fizjoterapii: rehabilitacji ruchowej, masaży.

W 2011 roku wsparcia kampanii, stając się jej Ambasadorami, udzielili m.in. aktorka Olga Borys, blogerka i graficzka Agata Dębicka, prezenterka Maja Popielarska, aktorzy Marcin Bosak i Piotr Grabowski, tancerz Leszek Stanek, zespół Sunset Strip, piosenkarki Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Marysia Sadowiska, Aga Zaryan, wokalista De Goldfinger, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc oraz aktorzy Teatru Muzycznego ROMA. Osoby te zaprojektowały grafiki na koszulki mające przypominać, że poddając się kontrolnym badaniom płuc, możemy tylko zyskać – pewność, że jesteśmy zdrowi lub czas, aby podjąć walkę z chorobą. T-shirty można było wygrać na profilu kampanii na portalu Facebook.com.

Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23444278

Komentarze do: Aukcja charytatywna - "Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz