Szukaj

W podróży za pięknem i zdrowiem - turystyka zdrowotna

Podziel się
Komentarze1

Turystyka zdrowotna to coraz popularniejszy, ogólnoświatowy trend. Coraz więcej osób planując wyjazd, chce przy okazji zatroszczyć się o zdrowie i urodę. W swoje plany wakacyjne wplatają więc wizytę w SPA, czy u lekarza, tak by jednocześnie zregenerować ciało i duszę.  Turystyka zdrowotna w Polsce liczy sobie już ponad 200 lat. Pierwsze uzdrowisko powstało w Cieplicach Zdroju w 1132 roku.Dziś nierzadko sprywatyzowane sanatoria i uzdrowiska stawiają na usługi wysokiej jakości, wykształconą kadrę medyczną, nowoczesne wyposażenie medyczne, a przy tym atrakcyjne ceny. Odwiedzający je turyści mogą korzystać z wachlarza propozycji: masaży, inhalacji, czy leczniczych kąpieli borowinowych. Jednak obok zabiegów leczniczych urlopowicze coraz częściej decydują się na odwiedzenie gabinetów kosmetycznych, skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, stomatologii bądź chirurgii plastycznej. Dlatego oferta ośrodków uzdrowiskowych rozszerza się z roku na rok.

Gabinety dla obcokrajowców

Podobnie jak sanatoria - na zagranicznych turystów otwierają się centra kosmetyczne, gabinety stomatologiczne lub chirurdzy plastyczni w dużych miastach Polski. Głównym motorem rozwoju turystyki medycznej w Polsce są znaczne różnice w cenach. W krajach Europy Środkowej (Polska, Węgry czy Litwa) jakość oferowanych usług jest bardzo wysoka, a ceny zabiegów są znacznie niższe (60 - 80% taniej) niż na Zachodzie Europy. Z tego powodu „medyczni turyści" z zagranicy często skłonni są przemierzać setki kilometrów, by wykonać zabieg. Zjawisko turystyki medyczno - estetycznej obserwujemy od kilku lat, dlatego wiele gabinetów wyspecjalizowało się już w obsłudze obcokrajowców i bardzo często oferują im kompleksowe usługi, łącząc w atrakcyjne pakiety np. wszczepienie implantów (w zaprzyjaźnionej klinice) z zabiegami wyszczuplającymi. Zapewniają swoim klientom bogatą ofertę: zabiegi, konsultacje lekarskie, noclegi w dobrych hotelach, pilota wycieczek, a w wolnych chwilach zabiegi relaksacyjne lub aktywności sportowe. Wśród obcokrajowców leczących się w naszym kraju dominują Niemcy i Anglicy. Na kolejnych miejscach plasują się Włosi i Duńczycy.


- Mamy klientów, którzy przyjeżdżają do nas na zabiegi z całej Europy - potwierdza Agata Wołczyk, manager z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED - W okresie wiosennym mieliśmy wielu gości z Niemiec. Dowiadują się o Centrum DER-MED od znajomych z Polski i systematycznie, co tydzień przylatują na zabiegi.


Jakie zabiegi kosmetyczne wybierają turyści zza granicy?

 • zabiegi wyszczuplające, np. Ultracontour
 • makijaż permanentny
 • zastrzyki z Botoxu
 • odmładzanie skóry laserem Fraxel
 • masaże relaksacyjne
 • zabiegi pielęgnacyjne na ciałoTurystka „po polsku"


W Polsce, od niedawna można zaobserwować jeszcze jeden nurt turystyki medycznej - tej w obrębie kraju. Wśród Polaków, decydującym kryterium wyboru gabinetu kosmetycznego jest cena, renoma i doświadczenie. Odległość od miejsca zamieszkania schodzi na dalszy plan. Przykładowo, mieszkańcy Warszawy, decydują się na zabiegi w innych miastach np. w Krakowie czy we Wrocławiu, gdzie te same usługi kosztują kilka razy mniej. - Warszawiacy często decydują się na kompleksowe leczenie, które często trwa nawet kilka dni. Wielu z nich bierze na ten czas urlop, zamawia nocleg w hotelu i wykorzystuje okazję by pozwiedzać miasto. - Spotykamy ludzi, którzy z innych miast przyjeżdżają nawet z całymi rodzinami, łącząc przyjemne z pożytecznym - mówi Agata Wołczyk, z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.


Jakie zabiegi z dziedziny turystyki medycznej są popularne w Polsce?
 • kompleksowe badania w klinikach prywatnych
 • zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej
 • operacje ortopedyczne
 • operacje okulistyczne
 • operacje laryngologiczne
 • zabiegi stomatologiczne

Przyjemne z pożytecznym


Turyści nastawieni na korzystanie podczas urlopu z dobrodziejstw medycyny i kosmetologii mają dziś w czym wybierać. Znalezienie odpowiedniej oferty, zarezerwowanie miejsc w hotelu, i zakup biletów na podróż, w dobie Internetu nie stanowią najmniejszego problemu. W sieci pojawiły się nawet profesjonalne portale, gdzie można znaleźć informacje na temat turystyki medycznej. Nic dziwnego, bo połączenie reperowania zdrowia z wypoczynkiem jest przecież całkiem przyjemne...

Komentarze do: W podróży za pięknem i zdrowiem - turystyka zdrowotna (1)

medi-tour
medi-tour 19-04-2011 01:03

Usługi Stomatologicze - Turystyka Medyczna

1

Turystyka medyczna, turystyka zdrowotna - to dwa najczęściej spotykane hasła związane z przyjazdem obcokrajowców do Polski w celu lecznia i wypczynku. Równolegle istnieje również pojęcie turystyka dentystyczna, ponieważ ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze