Szukaj

TOP 5 pytań: komórki macierzyste

Podziel się
Komentarze0

Komórki macierzyste to przyszłość naturalnej regeneracji i pielęgnacji. Chcesz wiedzieć o nich więcej? Poznaj odpowiedzi na 5 najczęstszych pytań. O unikalnych właściwościach, bezpieczeństwie stosowania i najnowszych odkryciach mówią specjaliści marki Revitacell – pierwszych biodermokosmetyków bazujących na opatentowanym odkryciu polskich naukowców.

TOP 5 pytań: komórki macierzyste1. Jak działają komórki macierzyste?

Dr Ilona Iżykowska, pracownik laboratorium badawczego Revitacell: Komórki macierzyste, w przeciwieństwie do pozostałych komórek organizmu, zachowują zdolność do dzielenia się przez długi czas. Dodatkowo, dzięki zawartym w nich czynnikach wzrostu potrafią mobilizować inne komórki do odnowy, np. naturalnie pobudzać regenerację komórek skóry. Są niczym generał, który wydaje rozkaz do pracy i naprawy. Skutek można łatwo przewidzieć. Naprawa uszkodzeń, regeneracja tkanek i normalizacja procesów zachodzących wewnątrz komórek. Doskonały przykład to odkryte i opatentowane przez laboratorium Revitacell komórki macierzyste MIC-1.

2. Jak radzą sobie one z naturalnymi zmianami naszej skóry?

Dr Edyta Engländer, dermatolog i specjalista marki Revitacell: Innowacyjne działanie komórek macierzystych jest naturalną odpowiedzią na zmiany zachodzące w naszej skórze wraz z wiekiem. Upływ czasu powoduje, że w komórkach zwalniają procesy metaboliczne, co wiąże się ze spowolnienie ich odbudowy i regeneracji. Te tendencje nasilają czynniki zewnętrzne: promienie UVA czy zanieczyszczenie środowiska. Dochodzi przez to do uszkodzeń i defragmentacji naturalnego rusztowania skóry, zbudowanego z włókien kolagenu i elastyny. Spada jędrność skóry i jej napięcie. Komórki macierzyste MIC-1, które pozyskane zostały z poroża jelenia szlachetnego, pobudzają odbudowę  struktur skóry poprzez dostarczenie im odpowiednich czynników.


3. Czy są one bezpieczne dla naszej skóry?

Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków Revitacell: Badania nad zastosowaniem komórek macierzystych są strategicznym kierunkiem rozwoju światowej medycyny. Obecnie komórki macierzyste stosuje się w leczeniu wielu schorzeń z uwagi na bardzo dobre rezultaty i bezpieczeństwo ich stosowania. Pozyskany z komórek macierzystych MIC-1 kompleks aktywnych czynników białkowych, NHAC Biocervin MIC-1, zawarty w preparatach Revitacell, nie wywołuje odpowiedzi immunologicznej, co oznacza, że organizm nie traktuje ich, jako obcych, które należy usunąć lub zniszczyć. Dzięki takim właściwościom preparaty  wykorzystujące unikalne właściwości komórek macierzystych MIC-1 nie uczulają skóry, nawet tej ze skłonnością do podrażnień i alergii. Są bezpieczne. Ponadto ich skuteczność została potwierdzona przez testy in vitro i liczne badania dermatologiczne.


4. Co wybrać: komórki roślinne czy odzwierzęce, takie jakie MIC-1?

Dr Ilona Iżykowska: Składniki aktywne, bazujące na komórkach macierzystych, dostępne są w wielu preparatach. Warto jednak poznać cechy, które je różnicują, aby nasz wybór był trafny. Przykładem służą popularne ostatnio komórki macierzyste roślinne, np. z jabłoni, alg czy róży alpejskiej. Ich budowa i właściwości różnią się od komórek ludzkich i zwierzęcych, co przekłada się na funkcję i rodzaj substancji, które produkują. W komórkach macierzystych pochodzenia roślinnego znajdziemy fitohormony. Doskonale kierują rozwojem rośliny, jednak ich wpływ na ludzką skórę ogranicza się tak naprawdę do działania antyoksydacyjnego. Wieloletnie badania wrocławskiego laboratorium Revitacell dowiodły, że skuteczniejsze są komórki macierzyste odzwierzęce. Mowa o MIC-1. Produkują one czynniki wzrostu, które potrafią naturalnie i bezpiecznie stymulować komórki skóry do regeneracji.

5. Gdzie znajdziemy komórki macierzyste MIC-1?

Paulina Bugno: Pozyskany z komórek macierzystych MIC-1 kompleks aktywnych czynników białkowych NHAC Biocervin MIC-1 znajdziemy w biodermokosmetykach Revitacell. Obecnie linię tworzy 10 unikatowych preparatów. Jako pierwsze na rynku zadebiutowały 3 kuracje: do twarzy, włosów i skóry głowy, rzęs i brwi. Wkrótce dołączyło do nich 7 kolejnych produktów, m.in. kremosera na dzień i na noc, bioaktywny koncentrat do okolic oczu, specjalne sety do biustu i dekoltu, dłoni, twarzy oraz produkt dla mężczyzn.

Komentarze do: TOP 5 pytań: komórki macierzyste

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz