Szukaj

Regeneracja dłoni po zimie

Podziel się
Komentarze0

Dłonie są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych – mroźnego powietrza, zmiennych temperatur oraz wiatru. Po zimie stają się one szorstkie, odwodnione, a także pozbawione naturalnej elastyczności. Jak przywrócić im zdrowy i piękny wygląd?

Regeneracja dłoni po zimie

Skóra dłoni pokryta jest niezwykle cienką warstwą tkanki tłuszczowej, która nie zapewnia wystarczającej ochrony przed zimnem. Dodatkowo niewielka liczba gruczołów łojowych sprawia, że pod wpływem niskich temperatur dłonie szybciej stają się odwodnione, suche oraz zaczerwienione. Z kolei utrata odpowiedniego poziomu nawilżenia powoduje, że skóra jest mniej elastyczna, bardziej wiotka i pomarszczona.

Mroźne powietrze może również doprowadzić do odmrożeń, których konsekwencją są poważne uszkodzenia naskórka. Niewystarczająca ochrona dłoni w okresie zimy nie tylko przyczynia się do pogorszenia ich kondycji oraz wyglądu, ale także przyśpiesza procesy starzenia się skóry.    

Domowe sposoby pielęgnacji dłoni

Niestety wraz z wiekiem zdolność skóry do samoregeneracji jest coraz mniejsza. Osłabieniu ulegają włókna kolagenowe i elastyczne odpowiedzialne za jej napięcie, jędrność oraz gęstość. Chcąc zatem przywrócić dłoniom zdrowy wygląd, należy zadbać o dodatkową pielęgnację. Najprostszą zasadą jest stosowanie odżywczych kremów do rąk z witaminą A i E oraz filtrem UV.


Szczególnie jeśli nasze dłonie narażone są na działanie silnych detergentów. Pomocne są również odpowiednio dobrane zabiegi regenerujące – peelingi z naturalnych składników, kąpiele parafinowe oraz maseczki nawilżające. Z czasem jednak domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające, zwłaszcza jeśli oprócz utraty elastyczności na dłoniach pojawiają się przebarwienia i pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Nieinwazyjny zabieg regeneracji skóry

Skutecznym, a przy tym zupełnie nieinwazyjnym, sposobem na poprawę kondycji skóry są zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Jednym z nich jest kompleksowa procedura regeneracji struktury skóry ReFirme™ oparta na technologii elos™.

– Podczas zabiegu aplikator emituje światło podczerwone o bardzo szerokim spektrum, które w połączeniu z energią bipolarnego prądu RF nagrzewa skórę na odpowiedniej głębokości i doprowadza do stymulacji procesów tworzenia nowych włókien kolagenowych. W efekcie dochodzi do przemodelowania kolagenu, a tym samym poprawy napięcia, ujędrnienia i wygładzenia skóry – mówi Urszula Sztwiertnia z firmy SHAR-POL specjalizującej się w innowacyjnych technologiach stosowanych w medycynie estetycznej. Co ważne, procedura pozwala pozbyć się przebarwień i redukuje widoczne zmiany związane z wiekiem. – Metoda nie narusza struktury naskórka i umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych zajęć. Zabieg ReFirme™ wykonywany jest w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej – dodaje ekspert z SHAR-POL.

Delikatne dłonie – zwłaszcza po okresie zimy – wymagają szczególnej pielęgnacji i regeneracji. Aby przywrócić im zdrowy wygląd i zredukować oznaki starzenia się skóry, warto już teraz zaplanować skuteczną kurację.

Komentarze do: Regeneracja dłoni po zimie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz