Szukaj

Zdrowie zaczyna się w głowie

Jak pokazuje globalny raport przedstawiony przez Euro RSCG Sensors, aż 69% Polaków uważa, że pozytywne myślenie może przyczyniać się do odzyskania zdrowia. Ankietowani są zdania, że ludzki mózg może mieć wpływ na powstanie choroby oraz odzyskanie zdrowia. W tym przekonaniu wyprzedzają nas tylko RPA (82%), Indie i Kolumbia (81%) oraz Węgry (71%).
Przewaga opinii o tym, że myśli mają wpływ na to jak się czujemy, ma odzwierciedlenie w opinii ankietowanych z ponad połowy z przebadanych 20 krajów. Polska plasuje się w tym względzie w czołówce państw, wyprzedzają nas jedynie RPA (82%), Indie i Kolumbia (81%) oraz Węgry (71%). 


Polacy dostrzegają ogromną rolę mózgu w dążeniu do uchronienia się przed chorobami i zapewnieniu sobie zdrowia. Co drugi Polak sądzi, że większość chorób ma charakter psychomatyczny, wierząc, że wszystko zaczyna się w głowie.O badaniu


Prosumer Report to seria publikacji firmy Euro RSCG Worldwide. Stanowią one element globalnej inicjatywy dzielenia się wiedzą i informacjami, w tym wynikami naszych własnych badań prowadzonych w ramach sieci agencji grupy Euro RSCG i firm będących odbiorcami jej usług. Badanie Prosumer Report „Ja i moje ciało. Zdrowie i dobre samopoczucie w dzisiejszych czasach” zostało przeprowadzone wspólnie z firmą Market Probe International wśród 7213 dorosłych w 19 krajach reprezentujących populację 3,6 miliarda ludzi. W Polsce badaniem zostało objetych 503 respondentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn powyżej 18. roku życia. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI latem 2011 roku.


Więcej informacji na temat raportu Prosumer „Ja i moje ciało. Zdrowie i dobre samopoczucie w dzisiejszych czasach” można uzyskać na stronie www.sensors.pl.

Komentarze do: Zdrowie zaczyna się w głowie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz